Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Jaké město zvažujete při hledání pronájmu bytu? České Budějovice toho nabízí mnoho

Jestliže se zajímáte o pronájem bytu, České Budějovice jsou městem, kde v tomto ohledu nepřijdete zkrátka – i když taková rezidence Kralupy má taky něco do sebe. V Budějovicích najdete nejen relativně dostupné nájmy, ale i velice příjemné prostředí k životu, uvolněnou atmosféru, bohatou kulturní nabídku a množství pracovních příležitostí. O pivovarnické tradici nemluvě.

Okřídlená věta “V Českých Budějovicích by chtěl žít každý” tak v sobě skrývá více než zrnko pravdy. Zejména když vidíme, že poptávka po koupi i pronájmu nemovitostí v tomto jihočeském městě roste slušným tempem. Důvodů, proč jsou Budějovice tak žádané, je nepřeberně. Uveďme zde proto alespoň některé…

Proč jsou na pronájem bytu České Budějovice ideálním místem? Ceny nájmů jsou zde pod republikovým průměrem

Podle statistik se do cen budějovických nájmů epidemie koronaviru příliš nepromítla. Zatímco ve většině ostatních měst nájmy podstatně zlevnily, v Budějovicích se i nadále drží na zhruba stejné hladině. V listopadu 2020 zde byla průměrná cena nájmu za byt o šedesáti čtverečních metrech 10 955 korun.

I s ohledem na to ale Budějovice zůstávají, co se nájmů týče, pod republikovým průměrem ve srovnání s ostatními krajskými městy. To platí zejména pro nájmy u městských bytů, což se má ale brzy změnit.

 Pro vás jako potenciálního nájemníka je i tak cenová situace ve městě vynikající zprávou! Zejména s přihlédnutím ke kvalitě života, kterou za tuto cenu Budějovice nabízí.

Jak vypadá pracovní trh v Budějovicích?

Ani pracovní příležitosti v Budějovicích nechybí. Světové jméno mají Budějovice samozřejmě díky svému pivu a v tomto odvětví průmyslu není ani dnes o práci nouze. Dalšími významnými zaměstnavateli jsou například Koh-i-noor, mlékárny Madeta či Robert Bosch – firma vyvíjející a vyrábějící komponenty do osobních aut je řazena mezi nejlepší zaměstnavatele regionu. Menších a středních podniků plných zajímavých příležitostí je ve městě nepřeberně. Nezaměstnanost v Českých Budějovicích a Jihočeském kraji obecně dlouhodobě patří k nejnižším v republice.

 

Máte rádi kulturu? Pak zde budete jako doma

Jihočeské divadlo a Jihočeské muzeum patří ke kulturním institucím přesahujícím svým věhlasem hranice města.

Další zmínku si pak zasluhuje ještě Muzeum koněspřežky, motocyklové muzeum nebo muzeum Budvaru.

Budějovice jsou každoročně  dějištěm různých akcí a festivalů. Za všechny uveďme například Pivní slavnosti, Gastrofest a především vyhlášený zemědělský veletrh Země živitelka. Ten se na místním výstavišti pravidelně koná již přes čtyřicet let (ročník 2020 byl ale z důvodů koronavirové epidemie přeložen do roku 2021) a každý rok do města přiláká přes sto tisíc návštěvníků.

 

Příroda i historie na dosah ruky

Velikou výhodou Českých Budějovic je blízkost turisticky zajímavých lokalit. Jihočeská kotlina plná lesů, rybníků, cyklostezek i turistických tras, se rozprostírá kolem dokola. O výlety zde není nouze a nepotřebujete navíc ani auto; vše je zde na dosah ruky, včetně věhlasného zámku Hluboká. Ale i samotné město toho nabízí mnoho a městská památková rezervace tvořená zachovaným historickým centrem rozhodně stojí za opakovanou návštěvu. Mezi městské pamětihodnosti patří například katedrála svatého Mikuláše, bývalá věznice Železná panna, Černá věž a mnoho, mnoho dalších.

Bydlíte v Českých Budějovicích nebo je dobře znáte? Co se na městě nejvíce líbí vám? Můžete zmínit další jeho přednosti v sekci komentářů – na jejich kompletní výčet tento článek zdaleka nestačí!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *