8 rad, jak udržet tělo i mysl v rovnováze

8 rad, jak udržet tělo i mysl v rovnováze

Hledáte způsob, jak dosáhnout harmonie ve všech oblastech svého života? Snažte se dosáhnout rovnováhy těla i mysli. Poradíme vám ověřené způsoby, které vás dokážou zbavit negativních emocí a také zmírní nepříjemné myšlenky. Odměnou vám bude pocit klidu a vyrovnanosti.

1) Naučte se říkat ne a dělejte opravdu jen to, co vás baví. Máte pocit, že to jde těžko skloubit se zaměstnáním, partnerským životem a každodenními povinnostmi? Připomeňte si, že vy sami jste strůjcem svého štěstí a svou práci, stejně jako partnera si můžete vybrat. Stejně tak nemusíte v domácnosti všechno dělat sami.

2) Starejte se o sebe, jak nejlépe dovedete. Zajděte si na masáž, užijte si chvíli u kadeřníka nebo na pedikúře. Najděte způsoby, jak se můžete rozmazlit a věnovat se jen sami sobě. Odměnou vám bude nejen hezký zevnějšek, ale také odpočinutá mysl.

3) Snažte se o aktivní život, ve kterém nebude chybět pravidelný sport, procházky v přírodě nebo častější pobyt na zahradě. Naplánujte si pohyb, který vás bude bavit, ať už se bude jednat o sálovou lekci nebo posilování ve fitness klubu.

4) Kromě pravidelného cvičení nezapomínejte na odpočinek. Užijte si ve wellness zóně, kde zapomenete na své starosti a na chvíli si užijete jen ten daný přítomný okamžik. Výhodou členství ve fitness a wellness klubu je tak nejen pravidelný pohyb, ale také zasloužená relaxace.

5) Naučte se zastavit a odpočívat. Nemusíte všechno stihnout v jednom dnu, dokonce ani nemusíte stihnout veškeré aktivity za víkend. Klidně si určete den, kdy budete jen odpočívat nebo jej trávit ve wellness, případně v přírodě.

6) Vyživujte svou mysl pomocí čtení, ať už máte rádi romány, detektivky nebo třeba naučnou literaturu. Kromě pravidelných seriálů a oblíbených filmů si občas pusťte také dokument a zajímejte se o všeobecné dění. Stimulujte svou mysl k lepším výkonům a posilujte také paměť.

7) Pečujte o své blízké a rozvíjejte mezilidské vztahy. Objímejte druhé, říkejte jim, jak vám na nich záleží a jak je máte rádi. Skvělé vztahy vytváří v rodině i ve vašem osobním životě potřebnou harmonii a jistoty, na které se můžete spolehnout.

8) Dovolte si emoce. Nebojte se být občas naštvaní, pokud víte, že to například dokážete vycvičit nebo vyběhat na běžeckém páse. Dovolte si zvýšit hlas, zakřičet, projevit se. Nedržte to v sobě a dejte najevo své pocity. Pokud to potřebujete, řekněte si o pomoc. Nemusíte být ve všem stoprocentní, snažte se být raději šťastní a spokojení.

Publikováno: 23. 08. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam