Úspěšná česká značka Alpine Pro slaví 20 let

Úspěšná česká značka Alpine Pro slaví 20 let

Češi jsou poměrně šikovní a v mnoha oborech zaujali výsadní postavení mezi celosvětovou konkurencí. Na druhou stranu ale v některých odvětvích pokulháváme – příkladem budiž oděvní průmysl, který byl před revolucí tradičně silný. Naštěstí existuje pár světlých výjimek, mezi které patří značka Alpine Pro. Příznivcům funkčního outdoorového oblečení ji zřejmě představovat nemusíme. Ale jestlipak víte, že letos slaví 20 let od svého založení?

Příběh začal v garáži

Na počátku stáli dva spolužáci z vysoké školy. Václav Hrbek a Vladislav Fedoš začali, jako spousta jiných úspěšných podnikatelů, ve skromných podmínkách garáže. Nejdříve prodávali oblečení a doplňky a v roce 1994 navrhli první kolekci vlastního oblečení Alpine Wear Professional. Následovalo rozšíření výroby o další sortiment (přibyly např. boty) a přejmenování na současný brand Alpine Pro. Boty Alpine Pro V českých oděvních vodách nemělo outdoorové oblečení Alpine pro vážnější konkurenci a jakmile se začalo objevovat v obchodech vedle známých nadnárodních značek, setkalo se s velmi pozitivní odezvou. Důvod byl prostý – oděvy poskytovaly uživatelům vysoký komfort a zároveň se vyznačovaly slušivým designem. Tyto vlastnosti jsou pro sortiment typický dodnes, nicméně technologie a materiály prochází neustálým vývojem. Alpine Pro -dámská bunda

Partner českých olympioniků

Postupem času vyrostla síť vlastních obchodů (aktuálně jich je v ČR 31) a několik desítek franšíz. Oblečení Alpine pro se prodává ve 20 zemích světa na 545 prodejních místech a pro firmu pracuje 208 zaměstnanců. Do dnešního dne bylo vyrobeno více než 20 milionů kusů. O popularitu v zahraničí se velkou měrou postaralo partnerství s Českým olympijským týmem, které bylo započato před Zimními olympijskými hrami ve Vancouveru v roce 2010 a je uzavřeno do roku 2016, kdy v Riu de Janeiru proběhne letní olympiáda.

Prohlédněte (a objednejte) si nové modely online

Chcete-li se o kvalitách českého outdoorového a funkčního oblečení Alpine Pro přesvědčit na vlastní kůži, poohlédněte se po něm v nejbližší prodejně nebo na www.alpinepro.cz. Vychytaný design, špičkové vlastnosti a velmi příjemné ceny jsou pádným důvodem k tomu, abyste se i vy připojili k úspěšným českým sportovcům a zařadili do svého šatníku alespoň pár kousků. Budete je mít doma do 2 dní a v rámci 30 dní můžete nepoužité zboží vrátit.

Publikováno: 03. 03. 2015

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: alpine pro | outdoorové a funkční oblečení