Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Boxem k perfektní kondici

Pro ženy je box synonymem pro něco surového. Většina mužů na tento tvrdý sport naopak nedá dopustit. A jaký vztah k němu máte vy? Pokud jste boxery doposud sledovali pouze v televizi, ale nikdy jste se neodhodlali do ringu vstoupit, máte nejvyšší čas všechno napravit. V případě, že je vám proti srsti „mlátit“ do živého, vyzkoušejte box jakožto formu kondičního cvičení. Provozovat ho můžete v místní tělocvičně, ale také doma. Prodejny se sportovním vybavením a e-shopy jsou nabité příslušenstvím, díky kterému si budete alespoň na chvíli připadat jako Mike Tyson nebo Muhhamad Ali.

Box není žádná novinka

Historie tohoto nejrozšířenějšího individuálního sportu současnosti sahá až do 18. století. Box vznikl ve Velké Británii a postupně se rozšířil i do zbytku světa. Doby, kdy bylo boxování ryze mužskou záležitostí, jsou ty tam a v současné době tento bojový sport provozují i ženy. Momentálně funguje pět celosvětových boxerských asociací a každá z nich pořádá vlastní turnaje o titul mistra světa. Neméně populární je i amatérský box, který se od profesionálního liší výstrojí i pravidly. Amatérského boxera poznáte na první pohled – je oblečen do nátělníku a nosí ochranou helmu. Zápasy v amatérského boxu mají jen tři tříminutová kola, profesionální zápas může trvat až dvanáct kol.

Boxovat může celá rodina

Vraťme se však k boxu, který můžete provozovat pro zlepšení tělesné kondice. Box je finančně nenáročný a jedinou investicí je boxovací pytel a boxerské rukavice. Pro ty náročnější jsou k mání boxovací trenažéry, které jsou navrženy tak, aby během tréninku šetřily vaše klouby. To, že box není pro bábovky, poznáte už po několika minutách intenzivního cvičení. Počítejte s tím, že po několika prvních lekcích usnete doslova jako miminka. V průběhu čase se však situace obrátí a výsledky budou patrné na první pohled. Máte-li problém s nadváhou, pravděpodobně se ho nadobro zbavíte (nebudete-li pauzu prokládat kalorickou bombou v podobě plnotučného koktejlu). Ostatní pocítí viditelný svalový přírůstek a obrovské zlepšení fyzické kondice.

Široký výběr boxovacího náčiní, ale i dalších sportovních potřeb naleznete na www.hawaj.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *