Akční nakupování a slevový ráj

Akční nakupování a slevový ráj

V dnešní době jsou jídlo a nápoje hlavním tématem. Ceny rapidně rostou a zdravě jíst je čím dál tím větší luxus, který si nemůže každý dovolit. Každá dobrá hospodyně už dnes musí nejen dobře vařit, ale také promyšleně a úsporně nakupovat.

Internet plný slev

Prohlížení letáků a vystřihování kuponů už dávno odzvonilo. V dnešní době nejvíce možností, jak ušetřit, nabízí jak jinak než internet. Existují internetové portály, které spolehlivě vedou aktuální seznam veškerých slev, akcí a dopravy zdarma. Každý sám si pak už najde požadované slevy a témata, která ho zajímají. Stačí si zadat do vyhledávače slevy, výprodeje nebo akce, které zrovna potřebujete, a vyskočí na vás nepřeberné množství a nekonečné možnosti. Za mě jsou nejzajímavější akce na zdravou stravu, přírodní doplňky stravy, přírodní kosmetiku nebo potřeby do kuchyně. Obchody samy o sobě vám tyto slevy nenabídnou, takže je potřeba takové slevy aktivně vyhledávat a zajímat se. Často je možné takto ušetřit nemalé peníze nebo objevit nové produkty, které by vám kdejaký obchodník jinak nabídl za plnou cenu.

Dobrý soused, nejlepší přítel

Další položkou na seznamu, jak ušetřit a navíc získat nové přátele, jsou komunity a skupiny přátel v sousedství nebo na sociálních sítích. Společnou objednávkou nebo tipy na slevové kupony se můžete složit na dopravné nebo si rozdělit větší množství za výhodnou cenu. Často jsou do těchto aktivit a skupin angažované především matky, a to z mnoha důvodů. Na mateřské se ženám často otvírají nové obzory, mnohem více rozmýšlejí, co sobě i své rodině servírují. Mají mnohem víc času věnovat se celé logistice nákupů a ve velkém se sdružují, aby utekly samotě doma.

Srovnání cen

Internet je velmi dobrý nástroj i pro porovnávání cen z různých obchodů. Dnes už není potřeba absolvovat proces našich babiček, které sedí doma a kroužkují. Možná že to také znáte. Moje babička si vždycky poskládá na stůl novinové letáky z různých obchodů, kroužkuje si vytipované potraviny a pak porovnává jejich ceny. V obchodě, který nabízí nejvíc levných věcí, pak sečte finální částku, kterou na slevách ušetří, a pokud jí to zaplatí alespoň jízdenku, tak vyrazí nakupovat. Dneska už jezdí jako důchodce zadarmo, takže aspoň jedna část odpadá. Já ji za to obdivuji, protože takto šetrní už dneska nejsme a neumíme takhle úžasně hospodařit. Nicméně na internetu je to mnohem jednodušší. Mnoho stránek se přímo zabývá srovnáním cen a aktuálních akcí. Velmi pohodlně takto vyhledáte nejvýhodnější poměr cen a dopravy. Nakupovat s rozmyslem a šetrně jako naše babičky je dnes už i pro líné povahy, jako jsem já.

Plánování je základ

Už pár let doma vedeme velmi podrobnou tabulku veškerých výdajů. Sice je to často dost depresivní pohled, ale neustále nás to učí víc přemýšlet nad tím, kde a za co kolik peněz utrácím. Zběsilými nákupy a chaotickým vařením utratíme mnohem více peněz, než by se mohlo na první pohled zdát. Díky lepšímu plánování a důkladné přípravě a slevovým kuponům na jídlo a nápoje jsme schopni utratit skoro o třetinu méně za potraviny. Běžně dělám jeden velký nákup týdně, rozvrhnu si jídla, která budu vařit, a zkontroluji zásoby doma. Občas v týdnu dokoupím pár nezbytností, ale vesměs se snažím vařit z toho, co doma zbývá a jinak by se muselo vyhodit. Nemalou součástí našich výdajů je mimo jiné i alkohol. Položka, kterou jsme možná záměrně dlouho nesledovali, ale nakonec jsem ráda, že vidím, kolik vlastně taková matka na mateřské a chlap na stavbě propijí. Samozřejmě si dělám legraci, ale chtěla bych všem doporučit promyšlené nákupy. Když už nic jiného, vyvarujete se plýtvání potravinami. Speciální kategorií jsou pak potraviny a suplementy, které v běžném obchodě nekoupím a je třeba je objednávat online. Vždy se snažím objednávat vše ve větším množství a za výhodnější ceny, abych neobjednávala příliš často. Závěrem už jenom popřeji úspěšné nakupování s rozumem a rozvahou. Jezte zdravě, střídmě a s respektem k českému zemědělci i všem ostatním, kteří si s tím dávají tu práci a investují do toho někdy i sami sebe. Ušetřete a mějte z toho radost.

Publikováno: 29. 06. 2020

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam