Americké postele boxspring nabízí kvalitní a zdravý spánek v luxusním balení

Americké postele boxspring nabízí kvalitní a zdravý spánek v luxusním balení

Nejdůležitější kus nábytku v domácnosti? Pro většinu lidí je jím sedačka, protože na ní každodenně prosedí až několik hodin při sledování televize. Ve skutečnosti má pro nás ještě větší význam postel, na které v průměru trávíme třetinu života. Samozřejmě ne na jedné a té samé – životnost postele není nekonečná a jednou za čas ji musíme vyměnit za novou. Pokud má vaše stávající lože svá nejlepší léta za sebou, zbytečně nevyčkávejte a dopřejte si ještě komfortnějšího a designově vytříbenějšího nástupce. Proč by se jím měla stát postel boxspring? Ještě jste o ní neslyšeli? Americké postele boxspring jsou na českém trhu již nějaký ten pátek, ale většímu zájmu se těší až v posledních letech. Jsou charakteristické jedinečnou koncepcí, skvělými vlastnostmi a výhodami. Základ postele boxpring tvoří spodní rám (může být dřevěný i kovový) s pružinovou konstrukcí (s pružinami typu Bonnel). Na ten se ukládá matrace libovolného typu (obvykle pěnová nebo pružinová).

Měkká, odolná a krásná, zkrátka postel k pohledání

Přítomnost pružinového rámu má své opodstatnění. Povrch je díky němu pružný a vede k rovnoměrnému rozložení tělesné hmotnosti po celém povrchu matrace. V horní ploše matrace může být i tenčí krycí matrace (tzv. topper), která zvedá a změkčuje ložnou plochu. Mimo to překrývá mezeru mezi matracemi. Nedílnou součástí postele je vysoké čelo, které jí propůjčuje typickou image. Právě podle něj poznáte boxspring na první pohled. Mezi hlavní výhody, pro které si postel typu boxspring zamilujete, patří vyšší ložná plocha (obvykle min. 60 cm nad zemí), velká nosnost a nadprůměrná životnost – ta logicky závisí na kvalitě zpracování konkrétního výrobku. Za zmínku stojí i velmi efektivní cirkulace vzduchu, jež potěší každého, kdo v rámci zdravého spánku nepodceňuje hygienický aspekt.

Úložný prostor? Nebojte, mají

Co se týče úložného prostoru, originální americké postele jím nedisponují. Evropští výrobci jsou si potřeb zdejších zákazníků vědomi a prodávají upravenou verzi (např. tato postel HENRY STYLE) s vyklápěcím mechanismem, který skrývá praktický úložný prostor.

Publikováno: 11. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam