Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Mobilní klimatizace – ano, nebo ne?

Letní vedra nutí k pořízení klimatizace stále více lidí. Ne každý je však zpočátku přesvědčen o tom, že by měl “na pevno“ instalovat dělenou klimatizaci, a proto začne uvažovat o koupi mobilní klimatizace. Je to dobrá volba?

Co to vlastně přenosná (mobilní) klimatizace je?

Přenosná klimatizace je zařízení, jež slouží k ochlazení vzduchu v interiéru během teplých letních měsíců. Skládá se z vnitřní jednotky, kterou je jednoduše možné umístit kamkoliv do prostoru, a z odvodní hadice, která slouží na odvod teplého vzduchu z místnosti. Hadice má průměr cca 15-20 cm a vyvádí se buď přes okno nebo pootevřené dveře.

Výhody a nevýhody mobilní klimatizace

Mezi hlavní výhody mobilní klimatizace patří možnost umístění kdekoli v místnosti a velmi snadná manipulace. Také nevyžaduje odbornou montáž ani žádný stavební zásah, a tím pádem je používání klimy možné ihned po zakoupení. K dalším výhodám patří nižší pořizovací cena oproti klasické nástěnné klimatizaci.

Přenosná klimatizace má však i určitá negativa. Jedním z největších je neefektivní chlazení, protože hadice sloužící pro odvod teplého vzduchu z místnosti je vedena přes otevřené okno/dveře, a tím pádem se do interiéru znovu přes otvory dostává teplý vzduch. O to více musí zařízení pracovat a vzduch ochlazovat, čímž vzniká další povinnost, a to časté vylévání vzniklého kondenzátu – vody v okapní misce. Tuto nevýhodu je možné eliminovat vybudováním ventilačních otvorů.

Další nevýhodou je větší hlučnost, což se však netýká všech modelů na trhu. Je třeba pečlivě srovnávat a najít model, který vás při ochlazování interiéru nebude rušit.

Jakou značku mobilní klimatizace zvolit?

Dobrou volbou jsou kvalitní mobilní klimatizace DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO a DANTHERM, které najdete u specializovaného prodejce na https://klimatizace.zde.cz/. Společnost EPROFI.CZ s.r.o. zároveň nabízí i další sortiment – například vibrační desky, odvlhčovače či portálové pily. Bez ohledu na poptávané zboží se vždy můžete spolehnout na prvotřídní zákaznický servis a kvalifikovanou pomoc při výběru.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *