Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Mobilní klimatizace – ano, nebo ne?

Letní vedra nutí k pořízení klimatizace stále více lidí. Ne každý je však zpočátku přesvědčen o tom, že by měl “na pevno“ instalovat dělenou klimatizaci, a proto začne uvažovat o koupi mobilní klimatizace. Je to dobrá volba?

Co to vlastně přenosná (mobilní) klimatizace je?

Přenosná klimatizace je zařízení, jež slouží k ochlazení vzduchu v interiéru během teplých letních měsíců. Skládá se z vnitřní jednotky, kterou je jednoduše možné umístit kamkoliv do prostoru, a z odvodní hadice, která slouží na odvod teplého vzduchu z místnosti. Hadice má průměr cca 15-20 cm a vyvádí se buď přes okno nebo pootevřené dveře.

Výhody a nevýhody mobilní klimatizace

Mezi hlavní výhody mobilní klimatizace patří možnost umístění kdekoli v místnosti a velmi snadná manipulace. Také nevyžaduje odbornou montáž ani žádný stavební zásah, a tím pádem je používání klimy možné ihned po zakoupení. K dalším výhodám patří nižší pořizovací cena oproti klasické nástěnné klimatizaci.

Přenosná klimatizace má však i určitá negativa. Jedním z největších je neefektivní chlazení, protože hadice sloužící pro odvod teplého vzduchu z místnosti je vedena přes otevřené okno/dveře, a tím pádem se do interiéru znovu přes otvory dostává teplý vzduch. O to více musí zařízení pracovat a vzduch ochlazovat, čímž vzniká další povinnost, a to časté vylévání vzniklého kondenzátu – vody v okapní misce. Tuto nevýhodu je možné eliminovat vybudováním ventilačních otvorů.

Další nevýhodou je větší hlučnost, což se však netýká všech modelů na trhu. Je třeba pečlivě srovnávat a najít model, který vás při ochlazování interiéru nebude rušit.

Jakou značku mobilní klimatizace zvolit?

Dobrou volbou jsou kvalitní mobilní klimatizace DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO a DANTHERM, které najdete u specializovaného prodejce na https://klimatizace.zde.cz/. Společnost EPROFI.CZ s.r.o. zároveň nabízí i další sortiment – například vibrační desky, odvlhčovače či portálové pily. Bez ohledu na poptávané zboží se vždy můžete spolehnout na prvotřídní zákaznický servis a kvalifikovanou pomoc při výběru.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *