5 důvodů, proč si koupit overlock Brother

5 důvodů, proč si koupit overlock Brother

Vybíráte overlock, ale stále nejste rozhodnutá, jestli do toho jít a váháte nad výběrem značky? Máme pro vás 5 důvodů, proč si overlock koupit a proč vybrat overlock značky Brother.

1. Steh z overlocku je jako z obchodu

Domácí klasické šicí stroje mívají overlockový steh, ale šijí ho dvěma nitěmi. Nikdy tedy nedosáhnete pružnosti a kvality čtyřnitného stehu šitého opravdovým overlockem. Čtyřnitný steh perfektně pruží a vaše trička budou jako z obchodu.

2. Šetří váš čas

Overlock Brother zároveň sešívá, obšívá a ořezává látku. Odpadá vám tedy stříhání, pak sešití a nakonec obnitkování, aby se materiál netřepil. Overlock se navíc v pružném stehu nepotřebuje vracet jako klasický šicí stroj. Šijete zároveň dvěma jehlami, šití je tedy mnohem mnohem rychlejší. Tepláky celé zvládnete během 20 minut.

3. Má jednoduchou obsluhu

Když máte z klasického šicího stroje přejít na šití opravdovým 4-nitným overlockem, člověk bývá z tolika nití mírně vyděšený. Pokud zvolíte overlock značky Brother, tyto problémy mít určitě nebudete. Stroj má skutečně jednoduchou obsluhu, navlečení jednotlivých nití je na stroji nakreslené a přijde vám už navlečený – takže na začátku stačí nitě navázat a protáhnout a můžete se pustit do šití.

4. Páka na zdvih patky je vpravo

Overlocky obecně mají to specifikum, že prostor mezi jehlou a tělem stroje je uzounký, protože materiál se šije v kraji a prostor není potřeba. Je ale potom otázka, kam umístit páku na zdvih patky, protože vzadu za jehlou být nemůže. Overlock Brother to vyřešil parádně – páka na zdvih patky je vpravo na boku stroje, když jste tedy zvyklá zvedat patku pravou rukou, můžete u toho pohodlně zůstat – je to opravdu skvěle vymyšlené.

5. Máte na výběr z široké škály modelů

Je jenom na vás, jestli chcete nejlevnější model pro začínající švadlenku, zlatou střední cestu s modelem Brother 3034DWT, který má opravdu luxusní výbavu v základním příslušenství nebo nejvyšší model Brother 4234D, který vás bude rozmazlovat automatickým navlékáním obou jehel a velkým prostorným stolkem.

Publikováno: 05. 11. 2021

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam