Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Ať oheň v krbu vždy rychle vzplane

Víte, že proto, aby oheň dobře chytil, ale hlavně hořel, je potřeba, aby dřevo bylo dobře proschlé? Ne vždy vám jej dovezou alespoň 2 roky odleželé, jak by mělo být zvykem. A syrové dřevo se zkrátka jen tak nedá. Syrové dřevo poznáte na textuře, ale pak i přímo v kamnech, kdy syčí a oheň spíše uhasíná nebo je těžší jej udržet v silném plamenu. Pomoci si můžete tím, že dřevo nařežete na ještě menší kusy a necháte jej proschnout na suchém vzdušném místě, nebo doma přímo vedle kamen či krbu. Dalším skvělým pomocníkem je měkké dřevo, které dobře chytne a připravíte tak lépe popelavý základ pro další kousky, které by mohl déle vydržet hořet. A samozřejmě bez připravených třísek nebo větviček to  zkrátka nejde.

Mimochodem takové větve a větvičky snadno schrastíte na zahradě během prořezávání stromů, zmlazování a dalších potřebných kůrách pro to, aby zahrada vzkvétala a plodila. Na větší i menší dřevo se vám bude hodit pomocník, se kterým půjde práce pěkně od ruky.

Řetězová pila mimo příprav palivového dřeva bude mít využití na zahradě i k prořezávání silnějších větví. Bateriová řetězová pila je pro práci na zahradě i při přípravě dřeva maximálně flexibilní. Řetězová pila Kärcher CNS 18-30 Battery je vhodnou variantou a potěší i váhou, která se i s vloženou baterií pohybuje okolo 4 kg. S baterií s výkonem 5,0 Ah zvládne až 70 řezů, a to velmi precizních díky vynikající rychlosti a optimální šířce řezu. Velkou výhodou je i údržba a bezpečnost během práce. O napínání řetězu se postará systém, kterým je pila vybavena, díky čemuž není k napnutí potřeba nářadí. Extrémně jednoduché ovládání zabezpečí automatické mazání a o zmiňovanou bezpečnost se stará brzda, ochrana proti zpětnému rázu a systém dvou vypínačů.

Více informací o zahradních i úklidových pomocnících naleznete na www.karcher.cz

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *