Ať oheň v krbu vždy rychle vzplane

Víte, že proto, aby oheň dobře chytil, ale hlavně hořel, je potřeba, aby dřevo bylo dobře proschlé? Ne vždy vám jej dovezou alespoň 2 roky odleželé, jak by mělo být zvykem. A syrové dřevo se zkrátka jen tak nedá. Syrové dřevo poznáte na textuře, ale pak i přímo v kamnech, kdy syčí a oheň spíše uhasíná nebo je těžší jej udržet v silném plamenu. Pomoci si můžete tím, že dřevo nařežete na ještě menší kusy a necháte jej proschnout na suchém vzdušném místě, nebo doma přímo vedle kamen či krbu. Dalším skvělým pomocníkem je měkké dřevo, které dobře chytne a připravíte tak lépe popelavý základ pro další kousky, které by mohl déle vydržet hořet. A samozřejmě bez připravených třísek nebo větviček to  zkrátka nejde.

Mimochodem takové větve a větvičky snadno schrastíte na zahradě během prořezávání stromů, zmlazování a dalších potřebných kůrách pro to, aby zahrada vzkvétala a plodila. Na větší i menší dřevo se vám bude hodit pomocník, se kterým půjde práce pěkně od ruky.

Řetězová pila mimo příprav palivového dřeva bude mít využití na zahradě i k prořezávání silnějších větví. Bateriová řetězová pila je pro práci na zahradě i při přípravě dřeva maximálně flexibilní. Řetězová pila Kärcher CNS 18-30 Battery je vhodnou variantou a potěší i váhou, která se i s vloženou baterií pohybuje okolo 4 kg. S baterií s výkonem 5,0 Ah zvládne až 70 řezů, a to velmi precizních díky vynikající rychlosti a optimální šířce řezu. Velkou výhodou je i údržba a bezpečnost během práce. O napínání řetězu se postará systém, kterým je pila vybavena, díky čemuž není k napnutí potřeba nářadí. Extrémně jednoduché ovládání zabezpečí automatické mazání a o zmiňovanou bezpečnost se stará brzda, ochrana proti zpětnému rázu a systém dvou vypínačů.

Více informací o zahradních i úklidových pomocnících naleznete na www.karcher.cz

Publikováno: 15. 02. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam