Kdy se vyplatí služby profesionální překladatelské agentury?

Kdy se vyplatí služby profesionální překladatelské agentury?

Dostali jste se do situace, kdy musíte komunikovat cizím jazykem, který neovládáte? Pokud jde o důležitého zahraničního klienta nebo obchodního partnera, budou se vám hodit služby profesionální překladatelské agentury. Prozradíme vám, kdy jsou profesionální překlady a tlumočení jasnou volbou a na koho se v tomto ohledu spolehnout.

Na internetové překladače a slovníky zapomeňte

Nikdo učený z nebe nespadl a o cizích jazycích to platí dvojnásobně. V podnikatelské sféře je střet se zahraničními klienty na denním pořádku, ale pokud úroveň vašich dovedností nestačí na překlad smlouvy či jiných dokumentů, nespoléhejte se na tvrzení protistrany, podle které je vše v pořádku. Zároveň nepodléhejte myšlence na „úsporu“ pomocí internetových překladačů. Ty se sice rok od roku zlepšují (a pro překlad jednoduchých textů mohou stačit), ale v žádném případě nestačí na kontextuálně správný překlad odborných textů. To samé platí o překladu odborných textů pomocí slovníku. Bez patřičného povědomí o problematice nedosáhnete stoprocentního výsledku. Pomoc odborníků přijde vhod vždy, když se setkáte s odbornými texty technického nebo právního charakteru. Může se jednat o překlad smlouvy nebo dokumentace k určitému zboží. Jednoduše o jakékoliv texty, u kterých záleží na každém slovu. Dalším skvělým příkladem jsou mezinárodní soudní spory, kde vás i drobná nesrovnalost dostane do nemalých problémů a stojí spoustu peněz. Otázkou je, na koho se stoprocentně spolehnout, když překladatelské služby nabízí nepřeberné množství jednotlivců i agentur. Vy se při výběru řiďte rozumem a nikoliv nejnižší cenou. Ta je naopak indikátorem kvality – od extrémně levných překladů nemůžete čekat preciznost. Přesto lze najít „zlatý střed“, který vám nabídne renomovaná překladatelská agentura Presto

Proč se obrátit na Presto?

Agentura Presto je na trhu od roku 1990 a nabízí standardní překlady do více než 60 jazyků, soudní a právní překlady, ekonomické, technické a další specializované překlady. Překladatelé využívají nejlepší překladatelské softwary (mimo jiné i vlastní softwary pro kontrolu terminologií) a každý překlad prochází důslednou výstupní kontrolou. Chcete-li se o službách překladatelské agentury Presto dozvědět další informace, pokračujte na www.presto.cz. Kromě překladů můžete využít kompletní tlumočnické služby, které zajišťují profesionální tlumočníci s dlouholetou praxí.

Publikováno: 22. 12. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: překlady a tlumočení