Recenze: Naturvita Tryptosen - doplněk stravy, který oceníte nejen při nespavosti a stresu

Recenze: Naturvita Tryptosen - doplněk stravy, který oceníte nejen při nespavosti a stresu

Každodenní shon se na našem zdraví podepíše více, než si myslíme. Pokud jste takříkajíc v jednom kole, zpomalte. Neustálý stres vede k nespavosti, podrážděnosti, depresím a úzkostem. A když už nemůžete „vypnout“, podpořte svůj organismus vhodným potravinovým doplňkem. Dnes vám představíme Tryptosen, který vyrábí známá slušovická firma Naturvita. V produktu je obsažena kombinace aminokyseliny L-tryptofan a extrakt z kozlíku lékařského. Proč byste ho měli užívat i vy?

Účinky kozlíku lékařského

Extrakt z byliny zvané kozlík lékařský se používá při léčbě nejrůznějších onemocnění psychického rázu. Především pak při nespavosti a úzkostech. Tryptofan je důležitá aminokyselina, která se ve větší míře vyskytuje v mléce. Zajišťuje tvorbu melatoninu a jeho následnou přeměnu na serotonin. Kozlík lékařský má v tradiční medicíně čestné místo i pro své další pozitivní účinky. Své o nich ví i starší generace – naše babičky ho používaly jako analgetikum proti bolesti nebo křečím. Hojně se využíval při úrazech, léčbě revma, ale i při chřipce. Kdysi se z kozlíku připravoval výluh, tinktura nebo čaj, ale v současnosti je k mání i jako extrakt v tobolkách. Tobolky Tryptosenu mají oproti tabletám podstatnou výhodu. Vyrábí se z živočišné želatiny a je plně vstřebatelná. Neobsahuje lepek, aroma, syntetická barviva či jiné nežádoucí látky. Nemá žádné vedlejší účinky a v případě potřeby lze prášek vysypat a zkonzumovat ho bez tobolky.

Doporučené dávkování

Výrobce doporučuje konzumovat cca 10 mg suchého extraktu před spaním (nebo 50 mg kořene). Denní dávka by neměla překročit 15 g kořene denně. V jedné kapsli Tryptosenu je obsaženo 25 mg kozlíku lékařského, a to ve formě extraktu koncentrovaného v poměru 20:1. Tato dávka je srovnatelná s ca 500 mg sušeného kořene. Doporučená denní dávka je tedy jedna tableta. Tryptosen není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Dále by ho neměli užívat lidé trpící rakovinou, střevními potížemi nebo poškozenými či citlivými ledvinami a játry. Doplněk stravy Tryptosen zakoupíte v lékárnách a prodejnách se zdravou výživou. Další informace získáte na www.naturvita.cz.

Publikováno: 23. 12. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: kozlík lékařský účinky | trzptosen recenze