Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Recenze: Naturvita Tryptosen – doplněk stravy, který oceníte nejen při nespavosti a stresu

Každodenní shon se na našem zdraví podepíše více, než si myslíme. Pokud jste takříkajíc v jednom kole, zpomalte. Neustálý stres vede k nespavosti, podrážděnosti, depresím a úzkostem. A když už nemůžete „vypnout“, podpořte svůj organismus vhodným potravinovým doplňkem. Dnes vám představíme Tryptosen, který vyrábí známá slušovická firma Naturvita. V produktu je obsažena kombinace aminokyseliny L-tryptofan a extrakt z kozlíku lékařského. Proč byste ho měli užívat i vy?

Účinky kozlíku lékařského

Extrakt z byliny zvané kozlík lékařský se používá při léčbě nejrůznějších onemocnění psychického rázu. Především pak při nespavosti a úzkostech. Tryptofan je důležitá aminokyselina, která se ve větší míře vyskytuje v mléce. Zajišťuje tvorbu melatoninu a jeho následnou přeměnu na serotonin.

Kozlík lékařský má v tradiční medicíně čestné místo i pro své další pozitivní účinky. Své o nich ví i starší generace – naše babičky ho používaly jako analgetikum proti bolesti nebo křečím. Hojně se využíval při úrazech, léčbě revma, ale i při chřipce. Kdysi se z kozlíku připravoval výluh, tinktura nebo čaj, ale v současnosti je k mání i jako extrakt v tobolkách.

Tobolky Tryptosenu mají oproti tabletám podstatnou výhodu. Vyrábí se z živočišné želatiny a je plně vstřebatelná. Neobsahuje lepek, aroma, syntetická barviva či jiné nežádoucí látky. Nemá žádné vedlejší účinky a v případě potřeby lze prášek vysypat a zkonzumovat ho bez tobolky.

Doporučené dávkování

Výrobce doporučuje konzumovat cca 10 mg suchého extraktu před spaním (nebo 50 mg kořene). Denní dávka by neměla překročit 15 g kořene denně. V jedné kapsli Tryptosenu je obsaženo 25 mg kozlíku lékařského, a to ve formě extraktu koncentrovaného v poměru 20:1. Tato dávka je srovnatelná s ca 500 mg sušeného kořene. Doporučená denní dávka je tedy jedna tableta.

Tryptosen není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Dále by ho neměli užívat lidé trpící rakovinou, střevními potížemi nebo poškozenými či citlivými ledvinami a játry.

Doplněk stravy Tryptosen zakoupíte v lékárnách a prodejnách se zdravou výživou. Další informace získáte na www.naturvita.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.