Kvalitní voda kdykoli po ruce? Pořiďte si vodní filtr.

Kvalitní voda kdykoli po ruce? Pořiďte si vodní filtr.

Dodržování pitného režimu je pro naše tělo důležité i v zimě. A i máme mnohem menší žízeň a spíše než po vychlazené sklence vody sáhneme po horkém čaji, přesto je čistá voda stále tou nejpřirozenější formou.

Bez pachuti

Od pití čisté vody nás v mnoha případech odrazuje její nedobrá chuť. Cítíme v ní chlór nebo jinou pachuť, a raději se napijeme nějaké sladké limonády či do vody přidáme sirup plný barviv a konzervantů. Chuťově dobrou vodu zajistí vodní filtry, které ji navíc zbaví nečistot a škodlivých látek. Vodu, která nám chuťově vyhovuje, pak pijeme rádi a nemáme potřebu ji jakkoli dochucovat nebo vylepšovat. Filtr na pitnou vodu je vhodnou volbou i pro rodiny s dětmi, u kterých je právě chuť vody často důvodem, proč ji nepijí vůbec. A jak každý rodič ví, když dítěti něco nechutná, pít nebo jíst to nebude, i kdybychom ho nutili celý den. Skvělí chuť upravené vody tak pomáhá dodržovat pitný režim dospělým i dětem, u některých typů filtrů je možné tuto vodu nabídnout i kojencům od půl roku věku.

Kdykoli je potřeba

Nedostatkem vody naše tělo trpí. Jsme malátní, unavení, může se nám motat hlava, mámě špatnou náladu. To vše je však jen začátek, první příznaky dehydratace. Platí, že bychom měli pít pravidelně, a ne až ve chvíli, kdy máme žízeň. Ta už je považována za varovný signál těla, že něco není v pořádku. Mít možnost pít dobrou a zdravou vodu nemusí být ale pro každého samozřejmostí, doma si zvykneme na výbornou chuť upravené vody a chceme ji mít k dispozici všude, třeba i v práci nebo na dovolené. Do kanceláří i na chalupu je vhodný nádobový filtr, který přefiltruje konvici vody už za několik minut. Můžeme si tak vychutnat dobrou vodu kdykoli chceme a kdekoli chceme.

Chuť vody ovlivňuje to, zda se napijeme rádi a nebo budeme její konzumaci odkládat. Vodní filtry zajistí nejen chuťově výbornou, ale i zdravou vodu zbavenou nečistot, těžkých kovů, pesticidů, antibiotik a dalších škodlivin.

Publikováno: 19. 02. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam