Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Automobilky stále bojují s nedostatkem čipů. Čekání na nové auto se může řádně protáhnout

Pokud si pohráváte s myšlenkou na zbrusu nové auto, které si nakonfigurujete podle svých představ, měli byste své přání pořádně promyslet – mohlo by se stát, že se nebudete vozit ještě pěkně dlouho. Automobilky čelí obrovským problémům kvůli nedostatku čipů a zatím nic nenasvědčuje návratu k normálu. Ale nabízí se i jiná řešení, jak dostat do garáže moderní a dobře vybavený automobil. Roste počet zájemců o ojeté vozy na splátky a auta financovaná operativním leasingem.

O problematické situaci na trhu s automobily do značné míry vypovídá tradiční autosalon v Ženevě, který se tento a ani příští rok neuskuteční. Nedostatek nových aut se přirozeně promítl i do stavu trhu s ojetinami – ceny automobilů v bazarech vzrostly v průměru o šestinu a do konce září se prodalo tolik vozidel, jako za celý tok 2020. Nabídka vozů se však rychle ztenčuje a prodejci se snaží propad vykompenzovat intenzivním dovozem ze zahraničí.

Chybějící čipy jsou pro automobilky nepřekonatelným problémem, nemohou kvůli nim dokončit auta. Škoda Auto proto v polovině října ohlásila omezení a možná i úplné zastavení výroby. Stav bude možná trvat až do konce roku, podle mluvčího Tomáše Kotery by však citelné zlepšení v oblasti dodávek čipů mělo nastat až v polovině roku 2022. Škodovka samozřejmě není jediný, v úzkých jsou i další automobilky – s podobným stanoviskem přišla například Toyota.

Nevoní vám bazar? Dejte zelenou autu na splátky

Co si má počít zájemce o kvalitní vůz, který se nechce přeplácet v bazaru? Rozumnou volbou může být auto na splátky – na úvěr, pokud chce automobil vlastnit, nebo na operativní leasing, což je moderní forma pronájmu.

Ojeté auto na splátky najdete v nabídce Volkswagen Financial Services. Právě pod tímto názvem již od roku 2015 prezentuje služby přední finanční společnost ŠkoFIN s.r.o., která se financováním osobních a užitkových automobilů zabývá od roku 1992.

Produktové portfolio Volkswagen Financial Services nezahrnuje pouze ojeté Škody na úvěr, ale také vozy dalších koncernových značek: Volkswagen, Audi, Seat a Porsche.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *