Bydlete ve svém a postavte si bungalov

Pokud přemýšlíte nad jednoduchou a rychlou realizací bydlení, které však bude splňovat i náročné požadavky na pohodlí a úsporu energií, tak bungalov je opravdu ideální volbou. Tento typ rodinného domu vás překvapí svými neomezenými možnostmi.

Co je to bungalov

Bungalov je stavbou, která se vyznačuje jedním obytným podlažím. Tato stavba je vhodná pro pár, mladou rodinu s dětmi a ideální je i pro postarší pár s případnou zhoršenou mobilitou.

Propojení domu a zahrady

Bungalov bývá většinou stavěn na větším pozemku a může být propojen se zahradou, ať už zimní zahradou nebo terasou. Nechybí v něm velký obývací pokoj, ložnice, koupelna, toaleta, kuchyň, dětský pokoj či další místnosti, jako třeba šatna či technická místnost. Je důležité, aby byl bungalov postaven na převážně rovném pozemku, díky čemuž získáte další možnosti, jak dům propojit se zahradou, popřípadě stavbu časem zvětšit.

Rozvržení místností

Pro větší komfort při vytápění a útulnější atmosféru při bydlení se nebojte do středu rodinného domu postavit krb. Ideální je umístit krb do centrální místnosti bungalovu, tou je ve většině případů obývací pokoj. Následně kolem obývacího pokoje umístěte další místnosti tak, aby byly nejen vytápěny krbem, ale zároveň k nim byl rychlý a jednoduchý přístup. Toto bydlení je také hodně a společném životě a sdílení. Je tak ideálním prostorem, kde se dá užívat si společný čas, i s několika rodinnými generacemi.

Výhody bungalovu

Velkou výhodou je bezbariérovost a prostor bezpečný také pro děti. Další výhodou je přímý vstup na zahradu, kde můžete trávit jaro i léto. Nebojte se propojit obývací pokoj s terasou a otevřít tak prostor domu a propojit ho s venkovním okolím a přírodou. Velmi často bývá v bungalovu propojen obývací pokoj s kuchyní, čímž vznikne větší prostor pro setkávání s rodinou a přáteli. Někteří lidé ocení propojení ložnice a zahrady, kdy můžete rovnou z postele vyjít na zahradu. Toto oceníte hlavně v létě, kdy vás probudí slunce a vy si jej můžete užít plnými doušky ihned po probuzení. Bungalov je vhodný také pro seniory, děti a pro tělesně postižené. Oceníte jeho snadnou údržbu, praktickou, ale také designovou stránku. Zároveň se jedná o nízkoenergetický dům, který vám ušetří velkou část finančních prostředků.

Bydlení pro pár i pro rodinu

Rodinný dům na klíč je ideální volbou pro mladé rodiny, ale také pro starší lidi. Bungalov tak splní očekávání i toho nejnáročnějšího uživatele. Pokud jste mladá rodina, která má spoustu koníčků a přátel, tak je toto bydlení ideální pro vás. S příchodem dětí můžete změnit dispozice bungalovu a dané prostory zvětšit a rozšířit. V mnoha zemích je bungalov používán také k rekreaci.

Publikováno: 21. 03. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam