Zlato - perfektní investice, díky které ochráníte úspory před inflací

Zlato - perfektní investice, díky které ochráníte úspory před inflací

Jen málokterý drahý kov si zaslouží takovou pozornost jako zlato, které je již po několik tisíc let symbolem uchovatele hodnot. Můžete namítnout, že v poslední době cena zlata výrazně klesla, ale nebude to trvat dlouho a opět se stabilizuje. Na druhou stranu je právě nyní ideální doba pro nákup a máte-li k dispozici volný kapitál, neváhejte.

Proč investovat právě do zlata?

Odpověď je jasná. V posledních 11 letech činil průměrný nárůst ceny zlata více než 18 % ročně. Jde o jednu z nejbezpečnějších forem investice a s nárůstem ceny můžete počítat i v dalších letech. Další výhodou je skutečnost, že na základě § 92 zákona č. 235/2004 Sb je osvobozeno od DPH. Možností, jak investovat do zlata, je hned několik. Tím nejoblíbenějším jsou bezesporu zlaté mince, které mají navíc sběratelskou hodnotu. Do nákupu se však rozhodně nepouštějte, pokud se v numismatice nevyznáte. Sekundují jim zlaté slitky, u kterých je hodnota velmi lehce ověřitelná. A co zlaté šperky? Podle odborníků jsou zlaté šperky jako investice nevhodné. Jejich jedinou výhodou je snadný nákup, ale likvidita je ve srovnání s ostatními formami „opravdového“ investičního zlata mnohem nižší. Budete-li se chtít zlatých šperků rychle zbavit, většinou se vám to podaří pouze za výkupní cenu zlata a ta může být nižší než vstupní náklady na pořízení. Resumé? Pro laika je ideální investice do zlatých slitků.

Zlaté slitky si můžete koupit i online

Rozhodli jste se pro investici, ale nevíte, na koho se obrátit? Zlaté slitky si můžete koupit i z pohodlí domova a to prostřednictvím webu www.cvdk.cz, který provozuje CENTRUM VÝKUPU DRAHÝCH KOVŮ KLADNO. Společnost však nenabízí pouze prodej a zabývá se také výkupem. Hledáte-li výkup drahých kovů Kladno, zastavte se v provozovně na T.G. Maryka 292. Další důležité informace najdete na zmíněném webu.

Publikováno: 19. 01. 2014

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: investice do zlata | likvidita zlata | výkup zlata kladno | zlaté mince | zlaté slitky | zlato