Čarovná detoxikace

Čarovná detoxikace

Nejen jarní únava by pro nás měla být hlavním důvodem zapřemýšlet nad naším organismem a jeho zanesením. Toxiny uložené především v našich tukových zásobách a díky jarním hubnoucím procedurám do plavek, se vyplaví a začnou v něm dělat paseku, pokud jim nepomůžeme z těla pryč.

Jak na to?

Je třeba si uvědomit, že se jedná o dlouhodobější proces, který musí mít vždy komplexní. Jde o to dostat nežádoucí látky z těla pryč a posílit ty orgány, které se o vylučování starají, tedy játra, ledviny a především kůži.

Z těla ven!

Cest, jak uvolnit škodliviny je několik a vždy je třeba je kombinovat. Začít můžeme třeba u našeho dechu. Pro své zdraví a kondici můžeme vyrazit do přírody, nejlépe do lesa či do hor za čistým vzduchem. Dalším způsobem jsou různé dechové techniky, využívané třeba při cvičení jógy. Naše vylučovací orgány podpoříme především pitím čisté vody. Ale pozor, není třeba se v ní utopit, obzvláště, pokud nejste zvyklý pravidelně pít. Postačí úplně dva litry, které budete poctivě popíjet v průběhu celého dne. Pocení podpoříte, jak jinak, než saunováním, náročnější turistikou, nebo cvičením. Užitečná může být čas od času i solná lázeň. A nezapomeňte na svoji pleť a používejte pravidelně čistící gely.

Skvělí pomocníci

Jedním z velmi užitečných pomocníků pro péči o vaši pleť může být jílová maska, která je sama o sobě detoxikační, můžete ji použít na celé tělo jako zábal. Jen po ní pleť dobře vysušte, obzvláště u citlivých jedinců ji může pocitově vysušit. Pořídit si můžete i speciální řadu detoxikační kosmetiky, skvělým pomocníkem je třeba detoxikační maska, nebo můžete absolvovat detoxikační ošetření od profesionálů. Na trhu je také spoustu produktů, podporující očistu organismu, od čistících bylinných čajů a tinktur až přes komplexní řady tablet či nápojů.

Co to jídlo

Samozřejmě díky správnému stravování podpoříme jak fungování těla a vylučování, tak zamezíme novému ukládání škodlivin. Vůbec není důležité trápit se hladovkou či zeleninovými saláty. Stačí málo – zařadit do jídelníčku bylinky, čerstvou lokální BIO zeleninu a omezit tučná jídla, maso, alkohol či fast foody. Velmi často, se může stát při detoxikaci, že se problémy takzvaně zhorší a projeví se na venek – aknózní pleť, tvorba vřídků, větší únava. Tělo si se vším poradí, jen je třeba se toho nezaleknout a vydržet.

Publikováno: 12. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam