Vaše postel si zaslouží to nejlepší: Proč nebrat výběr roštu na lehkou váhu?

Vaše postel si zaslouží to nejlepší: Proč nebrat výběr roštu na lehkou váhu?

O tom, jak moc je spánek důležitý pro správné fungování organismu, jste si již jistě několikrát přečetli. A zřejmě tušíte, že komfortní spánek jde ruku v ruce s vhodně zvolenou matrací a postelí. Ale řekl vám někdo, že záleží také na vlastnostech roštu? Tento často opomíjený prvek má na celkový komfort značný vliv. Pokud matraci položíte na nevhodně zvolený rošt, jen těžko bude plnit funkci na sto procent. Shrnuto a podtrženo - bez správného postelového roštu nikdy nedosáhnete perfektního lůžka. Ale po které variantě sáhnout? Jako vodítko vám poslouží informace v tomto článku. Měli byste vědět, že kvůli nesprávnému roštu můžete nevědomky výrazně zkrátit životnost matrace. A protože stojí nemalou částku, byla by škoda ji muset nuceně vyměnit po podstatně kratší době.

A nestačila by obyčejná deska?

Napadlo vás, že za rošt ušetříte a dáte pod matraci obyčejnou desku? Vždyť byste díky ní ušetřili až několik tisíc korun... Takové řešení je poněkud úsměvné a nabízí hned několik pádných důvodů, proč je rošt mnohem lepší. V prvé řadě jde o efektivní odvětrávání - podložíte-li matraci deskou, pravděpodobně se budete zanedlouho vypořádávat s plísní a roztoči. Rošt tedy poslouží jako prevence před přemnožením škodlivých mikroorganismů. Další výhodou je výrazně prodloužení celkové životnosti matrace, a to jednoduše proto, že se díky roštu rovnoměrně rozkládá váha. A konečně i mnohem větší úroveň komfortu. Kvalitní postelový rošt optimálně pruží a ulevuje tím páteři.

Na co si dát pozor při výběru?

Nabídka postelových roštů je velmi pestrá a není vždy snadné zvolit správnou variantu. Nechcete-li šlápnout vedle, zohledněte následující parametry:
  • nosnost (vyberte si rošt odpovídající vaší váze),
  • cena,
  • speciální vlastnosti.
Co se týče ceny, logicky nemůžete čekat prvotřídní vlastnosti od nejlevnější varianty, ale na druhou stranu často nemá smysl utrácet za nejdražší typ, pokud nákup nemá opodstatnění. Cena jde ruku v ruce s funkčností - rošty umožňující polohování apod. bývají dražší než klasická provedení. Při výběru postelového roštu hraje roli také matrace, respektive její výška. V případě vyšší matrace se hmotnost rozkládá bez větších problémů i bez roštu, ale u nižší matrace (cca 15 cm a méně) je přítomnost roštu zcela zásadní. Logicky záleží i na tom, zda budete na posteli přespávat každý den, nebo ji využijete jen k občasnému přespaní - pak by nemělo smysl utrácet za drahý rošt.

Vyberte si u specializovaného prodejce

Lamelové rošty do postele si můžete prohlédnout třeba hned teď. Porozhlédněte se v nabídce specializovaného prodejce spime.cz a vyberte si model, který svými vlastnostmi odpovídá vašim specifickým potřebám. Zda nakonec sáhnete po roštu v nepolohovacím, nebo polohovacím provedení, je na vás. Rozhodování vám usnadní rady kvalifikované zákaznické podpory. Anebo se na rošty zajeďte podívat do některé z kamenných prodejen.

Publikováno: 14. 11. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat rošt do postele