Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Lifestyle

Chcete životní posun? Pište si deník

Psaní si svých denních zážitků a dobrodružství nás lákalo v dětství. V dospívání jsme zase prostřednictvím “supertajného” deníku řešili trápení s láskami či rodiči. A pak, jako když utne, najednou nebyl v dospěláckém světě čas, energie ani chuť si jej vést. A to je škoda!

Proč si psát deník?

Obzvláště v dnešní době, kdy je stres na denním pořádku a my každý večer usínáme s myšlenkami na to, co se nám zase nepovedlo. V době, kdy se díky přemíry informací (i dezinformací) a povinností úplně zapomínáme smát. V této době každý den pomalu zapomínáme na svoje sny, zážitky i milé drobnosti, které se nám za celý týden stanou. Vše odkládáme na “potom” a čas utíká. Sami nevíme jak. A tak to jde den za dnem. Celý rok. Děsivá představa? Ale bohužel je to realita!

Až půjdete dnes z práce, zastavte se v papírnictví, či rovnou otevřete nový prohlížeč a mrkněte na e-shop – pořiďte si deník, sešit či diář, do kterého si budete každý večer třeba jen pět minut zapisovat – sny, vize, zážitky a pocity! Zkuste to měsíc, přihoďte si jej do svého školního batohu, aktovky či kabelky a uvidíte tu proměnu!

Co si do deníku psát?

Nemáte co do deníku psát? Bingo! Zamyslete se opravdu poctivě, kolik času za den věnujete povinnostem. Uklidit, splnit úkoly v práci, slib pomoci kamarádce s výběrem šatů, mámě společně stráveného večera… A vy nemáte čas ani energii na svoje pocity či zážitky, a tak stránka zeje už pár dní prázdnotou? A to by vás mělo vybídnout k tomu, abyste si uvědomili, že váš život si musíte žít vy, věnovat si čas a prostor pro své zážitky, které opravdu chcete zažívat.

Fantazii se meze nekladou, nemusíte do deníku jen psát, ale můžete si i malovat, lepit obrázky, které se vám líbí, opisovat citáty. Zkrátka buďte kreativní, je to jen vaše soukromé místo a vy můžete cokoliv, co chcete, ne co vám někdo diktuje či doporučuje.

A až zalistujete zpětně deníkem, budete pozorovat svůj růst a proměnu, nebo naopak uvidíte své pocity, které se opakují a brání vám v dalších krocích a s tím se naučit pracovat a vyvíjet.

Pamatujte, že čas je komodita, kterou máme všichni ve stejné míře. Musíme ho rozdělit mezi práci, povinnosti, spánek, ale měli bychom si z něj ušetřit část jen a jen pro sebe!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *