Jak probíhá výkup autovraků?

Jak probíhá výkup autovraků?

Disponujete havarovaným či nepojízdným vozem, ale máte pocit, že byste za něj mohli dostat nějakou tu korunu, když ho prodáte na náhradní díly? Auta se skutečně můžete zbavit a ještě na tom něco vydělat – ať už jde o pojízdné, nepojízdné nebo havarované vozidlo, obraťte se na někoho, kdo provádí ekologickou likvidaci vozidel. Jak proces probíhá? Ptali jsme se odborníků z Autocentra Vojkov.

Kolik za autovrak dostanete?

Na výkup vraků se můžete obrátit prakticky s libovolným automobilem. Částka, kterou vám za něj daná společnost nabídne, vždy závisí na několika faktorech. Roli hraje značka, model, ale také stáří, a především stav vozu. Za automobil, z něhož lze vymontovat a následně použít co největší množství náhradních dílů, logicky dostanete více než za totálně zničený autovrak. Další možností, jak vydělat, je prodat konkrétní náhradní díly. Zájem je především o výkup katalyzátorů.

Proč auto prodat v Autocentru Vojkov?

Autocentrum Vojkov vykupuje vozidla z celé ČR za férové ceny. Zakládá si na seriózním jednání a komplexních službách. Například na bezplatném odtahu na provozovnu a po udělení plné moci k likvidaci vozidla také odhlášení na úřadě. Během své letité praxe již branami vojkovského autocentra prošlo zhruba 15 000 vozů.

Jak tedy výkup autovraku probíhá?

  • Napíšete nebo zavoláte do autocentra a domluvíte se ohledně dopravy vozu.
  • Na základě stavu auta a aktuální ceny na trhu se dohodnete na ceně.
  • Obdržíte potvrzení o ekologické likvidaci, které je vyžadováno na úřadě. Dané potvrzení zanesete na registr vozidel – anebo se necháte zdarma zastoupit autocentrem.
  • Jakmile úřad vyřadí vozidlo z registru, zrušíte povinné ručení a máte po starostech.
Další důležité informace o výkupu autovraků včetně seznamu potřebných dokumentů najdete na stránkách likvidacevojkov.cz.

Publikováno: 25. 07. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam