Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Chytré rady, jak zatočit s vysokými účty za elektřinu

Man holding a CFL energy saving lamp, solar panel and house project on background, top view

Není snad jediná domácnost v Česku, která by na svých zálohách či fakturách za elektřinu nepocítila dramaticky rostoucí ceny za tuto komoditu. A komu ještě vyúčtování nedorazilo, toho to čeká v brzké době. Platby za elektřinu představují kvůli současné krizi často neadekvátní zátěž pro rodinný rozpočet. Jak postupovat, aby elektrická energie zcela neovládla vaše výdaje a neochromila vaši platební schopnost?

Elektřina je pro provoz domácnosti naprosto nezbytná. Je však otázka, jak dobře s ní umíte hospodařit. Úspory se totiž dají najít všude – šetření energiemi může mít různou podobu. Nabízí se v zásadě dvě cesty s tím, že ideální je kombinace obojího. První je velká změna v nastavení domácí spotřeby, druhý přístup je spíš o udělání více dílčích změn. Vyměňte v domácnosti největší žrouty energie, podívejte se na způsob vytápění a informujte se o alternativních zdrojích.

Změna vytápění v domě

Zastaralý elektrokotel může spotřebovávat více energie, než bychom rádi. Zvážit také můžete zapojení alternativních zdrojů elektrické energie, ale i vytápění. Jedním z netradičních, avšak velmi účinných přístupů je vytápění skrze klimatizaci, které může vyjít překvapivě výhodně. Další možností je montáž domácí fotovoltaické elektrárny nebo změna elektrokotle za tepelné čerpadlo. V každém případě platí, že změna způsobu vytápění v domě je nákladnou záležitostí, zvláště rozhodnete-li se pro fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo. Vzhledem ke stoupajícím cenám elektřiny se vyplatí jít do rekonstrukce co nejdříve – zvažte možnost financování hypotékou.

Energožrouti

V každé moderní domácnost se najde spousta elektrospotřebičů, které neustále odčerpávají elektrickou energii. Mezi největší žrouty patří elektrokotel, bojler na teplou vodu, lednice, mrazák a pračka. U těchto elektro spotřebičů se vyplatí provést kontrolu pomocí měřiče elektrické energie a zjistit, kolik skutečně spotřebovávají – a případně je rovnou vyměnit za novější, úspornější modely. Velkou měrou lze ušetřit pomocí fotovoltaické elektrárny.

Končí vám smlouva s dodavatelem?

Před vypršením platnosti smlouvy s dodavatelem elektrické energie je vždy ideální zmapovat si trh. Zjistit jaké jsou aktuální nabídky a nechat si předložit nabídku i od stávajícího dodavatele. Ten to většinou udělá automaticky. S tím, co nabízí konkurence, pomůžou různé praktické online kalkulačky. Nikam nemusíte chodit, nic neřešíte, jen naťukáte do formuláře několik údajů, které najdete v posledním vyúčtování.

LAMA Energy je ryze česká tradiční společnost se silným ekonomickým zázemím a hlavně vlastní těžební infrastrukturou. Díky tomu dokáže zákazníkům nabídnout pomocnou ruku v podobě férové nabídky tarifů. Vzhledem k tomu, že je LAMA energy součástí skupiny LAMA ENERGY GROUP, do jejíhož portfolia patří i těžební vrty ropy a zemního plynu na jižní Moravě, můžou se zákazníci spolehnout na stabilitu a spolehlivost tradičního českého dodavatele energií.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *