Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zahrada

Návrhy a realizace zahrad na míru – malý ráj před domem můžete mít i vy

Sníte o perfektní zahradě, kterou vám bude závidět každý soused, ale místo toho se vám při pohledu z okna naskytne nepříliš působivé panoráma? Pokud na zahradničení nemáte buňky, čas, náladu a vybavení, nezbude vám, než se smířit s tím, co máte. Anebo pozemek svěřit do rukou profesionálů, kteří vám na něm vykouzlí úchvatné zákoutí pro chvíle nerušené relaxace a pohody. Máte zájem? V tom případě se neváhejte obrátit na Zahradnictví Franc, které nabízí široké portfolio služeb. Vaší zahrady se ujme od A do Z, tedy od vypracování návrhu až po realizaci a pravidelnou údržbu.

Návrhy a realizace zahrad patří k procesům, které se neobejdou bez prvotní konzultace. Ta proběhne přímo u vás a to bez ohledu na to, jestli požadujete založení zbrusu nové zahrady, nebo jen úpravy té stávající.

Jak probíhá realizace návrhu?

Zahradní architekt zjistí stanovištní podmínky, tedy mikroklima, expozici a terén pozemku či půdní a vláhové poměry. V případě svažitého nebo členitého pozemku je nezbytné výškové zaměření celé plochy, nebo alespoň několika klíčových bodů. Architekt také zaměří stávající zeleň, drobné stavby a další prvky, které si na pozemku přejete zachovat.

V neposlední řadě s vámi zkonzultuje všechna vaše přání a představy, které následně zohlední v návrhu. Zvažte, jakým způsobem budete zahradu využívat, kolik času budete věnovat údržbě, co do ní chcete začlenit a nezapomeňte sdělit i případná zdravotní omezení budoucích uživatelů (např. alergie, astma, tělesná postižení apod.). I k těmto kritériím bude architekt při projektování návrhu přihlížet.

realizace zahrady

Realizace návrhu samozřejmě není podmínkou – na Zahradnictví Franc se můžete obrátit i v případě pouhé konzultace a poradenství.

Jakmile návrh a plánovaný rozpočet schválíte (architekt vám předloží 3D model a doladí s vámi detaily), začne samotná realizace.

Zahradnictví Franc provádí kompletní realizaci, tedy od terénních úprav až po výsadbu rostlin a pokládku nového trávníku. Další informace o průběhu realizace a praktické tipy pro údržbu nové zahrady najdete na www.zahrady-rostliny.cz.