Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Návrhy a realizace zahrad na míru – malý ráj před domem můžete mít i vy

Sníte o perfektní zahradě, kterou vám bude závidět každý soused, ale místo toho se vám při pohledu z okna naskytne nepříliš působivé panoráma? Pokud na zahradničení nemáte buňky, čas, náladu a vybavení, nezbude vám, než se smířit s tím, co máte. Anebo pozemek svěřit do rukou profesionálů, kteří vám na něm vykouzlí úchvatné zákoutí pro chvíle nerušené relaxace a pohody. Máte zájem? V tom případě se neváhejte obrátit na Zahradnictví Franc, které nabízí široké portfolio služeb. Vaší zahrady se ujme od A do Z, tedy od vypracování návrhu až po realizaci a pravidelnou údržbu.

Návrhy a realizace zahrad patří k procesům, které se neobejdou bez prvotní konzultace. Ta proběhne přímo u vás a to bez ohledu na to, jestli požadujete založení zbrusu nové zahrady, nebo jen úpravy té stávající.

Jak probíhá realizace návrhu?

Zahradní architekt zjistí stanovištní podmínky, tedy mikroklima, expozici a terén pozemku či půdní a vláhové poměry. V případě svažitého nebo členitého pozemku je nezbytné výškové zaměření celé plochy, nebo alespoň několika klíčových bodů. Architekt také zaměří stávající zeleň, drobné stavby a další prvky, které si na pozemku přejete zachovat.

V neposlední řadě s vámi zkonzultuje všechna vaše přání a představy, které následně zohlední v návrhu. Zvažte, jakým způsobem budete zahradu využívat, kolik času budete věnovat údržbě, co do ní chcete začlenit a nezapomeňte sdělit i případná zdravotní omezení budoucích uživatelů (např. alergie, astma, tělesná postižení apod.). I k těmto kritériím bude architekt při projektování návrhu přihlížet.

realizace zahrady

Realizace návrhu samozřejmě není podmínkou – na Zahradnictví Franc se můžete obrátit i v případě pouhé konzultace a poradenství.

Jakmile návrh a plánovaný rozpočet schválíte (architekt vám předloží 3D model a doladí s vámi detaily), začne samotná realizace.

Zahradnictví Franc provádí kompletní realizaci, tedy od terénních úprav až po výsadbu rostlin a pokládku nového trávníku. Další informace o průběhu realizace a praktické tipy pro údržbu nové zahrady najdete na www.zahrady-rostliny.cz.