Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

CITIZEN SRP-285 – první kalkulačka, která umí počítat i do nekonečna?

Potřebujete POŘÁDNOU kalkulačku, která je nabitá funkcemi a zvládá mnohem složitější operace než jen sčítání a násobení? V tom případě je dnešní minirecenze určena právě vám. Vybrali jsme pro vás kousek, který využijete nejen na střední, ale i vysoké škole.

Objekt našeho zájmu pochází z dílny japonské společnosti CITIZEN, která působí již od roku 1919 (do roku 1930 jako Shokosha Watch). U nás ji známe především v souvislosti s náramkovými hodinkami, ale vyrábí také jinou drobnou elektroniku. Mimo jiné i kalkulačky 🙂

Kalkulačka CITIZEN SRP-285N

Model SRP-285N vás zaujme, i když nechcete. Do nekonečna sice počítat neumí, ale jinak toho zvládne opravdu hodně. Oproti fádním vědeckým kalkulačkám, většinou v různých odstínech šedé, se chlubí výrazným modrým předním krytem. Zbytek je elegantně černý. Už na první pohled poznáte, že máte co dočinění s inteligentní mašinkou – pod dvouřádkovým desetimístným displejem s bodovou maticí se skví hromada funkčních tlačítek a bůh ví, jestli je vůbec všechny využijete.

Kalkulačka CITIZEN SRP-285N zvládá snad všechny známé i neznámé matematické a statistické funkce. A jen tak mimochodem, je jich 455. Pro jistotu disponuje 148 b pamětí pro programování a najdete na ni přednastavené vědecké konstanty a převodní jednotky.

Programovatelná vědecká kalkulačka je vhodná nejen do školy, kde vám pomůže proplout náročnou látkou, ale samozřejmě i v zaměstnání. Často ji používají zaměstnanci vědecko-technických parků, finančníci a analytici. A abychom nezapomněli, CITIZEN SRO-285N patří mezi kalkulačky, které vás nenechají „ve štychu“ ani tehdy, když se vybije baterie. Je na ní totiž i alternativní zdroj energie v podobě solárního panelu. Nezbývá, než doporučit.