Jak zajistit odhad ceny nemovitosti?

Jak zajistit odhad ceny nemovitosti?

Prodáváte byt, dům, pozemek chatu nebo jiné nemovitosti, avšak nedokážete sami určit a odhadnout její cenu? Přenechejte to profesionálům, kteří vaši nemovitost ocení!

Proč znát odhad ceny nemovitosti?

Odhad ceny vaší nemovitosti budete potřebovat znát hned z několika důvodů. Prvním, který vás asi napadne, je kontrola, zda požadovaná částka za nemovitost skutečně odpovídá její hodnotě. Cenu bytu, domu, chaty, pozemku nebo jiné nemovitosti chtějí majitelé znát, když chtějí prodat bytči dům, nebo jej pronajmout, vykoupit za hotové, vyměnit nebo třeba zajistit bezúročnou půjčku. Odhad ceny nemovitosti musíte také předkládat, pokud žádáte o hypotéku, nebo při výpočtu daně z nemovitosti. Důvodem může být i dědické řízení či majetkové vyrovnání. Odhad ceny nemovitosti je zkrátka při jejím prodeji nutností.

Jak zajistit odhad ceny nemovitosti?

Odhad ceny nemovitosti vám může provést soudní znalec se specializací na ceny a odhady nemovitostí. Cenu můžete určit také podle cenového předpisu. Její stanovení se musí držet patřičných zákonů, a využívá se ho především pro zjištění ceny při darování, vypořádání rodinných poměrů či dělení vlastnictví. V tomto případě je také nutné zajistit potřebnou dokumentaci, která zahrnuje výpis z katastru nemovitostí, projektovou dokumentaci, snímek katastrální mapy a podobně. Jednou z nejsnadnějších možností je při prodeji vaší nemovitosti kontaktování dobré realitní kanceláře, která vám sama zajistí odhad vaší nemovitosti tak, že se nebudete muset vůbec o nic starat. Realitní kancelář určuje cenu nemovitostí především na základě již zrealizovaných prodejů, zahrnuje danou lokalitu i časové hledisko. Využívá také cenové mapy realizovaných prodejů, databáze realitních kanceláří a mnohaletých zkušeností. Plánujete prodat nemovitost, pronajmout ji nebo vyměnit? Využijte služeb kvalitních realitních kanceláří, které pro vás zajistí odhad ceny nemovitosti zcela zdarma! Odhad ceny nemovitosti je jednou z nejdůležitějších částí úspěšného prodeje pro prodávajícího. Nenechte se ošidit, a vložte svoji důvěru do kvalitní realitní kanceláře, která vám nabídne kompletní služby na úrovni.

Publikováno: 29. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak zjistit odhad ceny nemovitosti | odhad ceny nemovitosti