Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Bydlení

Co byste měli vědět před tím, než si pořídíte krb?

Mizerné podzimní počasí má i své kladné stránky. Nic nás neláká ven a posezení v teple domova může být neskutečně příjemné. Představte si, jak popíjíte svůj oblíbený nápoj, čtete napínavou knihu a atmosféru dokresluje přítomnost krbu. Plápolající oheň a praskání dřeva – znáte snad něco lepšího? Oheň v interiéru je klasika, která neomrzí. Ať už zvolíte krbovou vložku nebo krbová kamna, rozhodně neuděláte chybu. Přesto si nejprve přečtěte praktické tipy, které vám výběr usnadní.

Krbová kamna, nebo vložka?

Pro klasické krby, které nabízí otevřený oheň, v novostavbách není místo. Nahradily je krbové vložky a kamna, která jsou bezpečnější, účinnější a poskytují rovnoměrnější distribuci tepla. A zatímco otevřený krb má účinnost max. 30 %, krbová vložka cca 80 %. Bez problémů zvládne vytopit celý dům a nemusí sloužit jen jako doplňkové vytápění. Můžete zvolit mezi teplovodní (teplo rozvádí pomocí ventilátorů) a teplovzdušnou (součástí je výměník s vodou, která po ohřátí putuje do radiátorů) variantou.

Tip: Objednejte si krbové nářadí (lopata, smeták, pohrabáč, kleště…), bez kterého se neobejdete!

Nevýhodou krbové vložky (oproti krbovým kamnům) je náročnější instalace. Vložka se musí dobře obezdít a připravit na provoz, zatímco kamna namontuje za jedno odpoledne i laik. Kamna jsou navíc cenově dostupnější – nejlevnější a méně výkonné modely lze pořídit za cenu kolem 10 000 Kč.

Tip: Nepodceňujte výběr krbové mřížky. Vyberte si takovou, která krb sladí s interiérem!

Jak a kde nakupovat?

Krbová kamna a vložky najdete v každém větším hobbymarketu, nicméně doporučujeme nákup u specializovaného prodejce. S výběrem nespěchejte a porovnejte nabídky od několika dodavatelů. Překvapí vás, jak se mohou ceny kvalitativně totožných modelů lišit a ušetříte spoustu peněz. Preferujete-li pohodlný nákup přes internet, objednejte si krb třeba zde.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *