Pořízením sauny to nekončí. Budou se vám hodit i tyto doplňky…

Pořízením sauny to nekončí. Budou se vám hodit i tyto doplňky…

Obliba saunování stoupá a pokud jste se rozhodli, že si také postavíte vlastní saunu, neměli byste zapomínat ani na nejrůznější saunové doplňky a příslušenství. Sestavili jsme pro vás seznam položek, z nichž některé jsou nezbytně důležité. Jiné vám saunování zpříjemní a byla by škoda je nemít!

Vědro a naběračka

Majitelé finských saun moc dobře ví, že bez vědra a naběračky to prostě nejde. Jak jinak byste polévali rozžhavené saunové kameny? Znamenitou volbou jsou stylová dřevěná vědra, která mají plastovou vnitřní výplň. Velmi snadno se čistí a nepopraská. Špatnou volbou však nemusí být ani vědro a naběračka do sauny z hliníku či nerezu.

Teploměr a vlhkoměr

V sauně budete muset průběžně kontrolovat relativní vlhkost a teplotu. K tomu vám poslouží teploměr a vlhkoměr. Díky těmto pomocníkům budete přesně vědět, kdy je správný čas na polití kamen nebo zkrácení saunovacího cyklu.

Odpařovač vody

Odpařovače vody nebo aroma do sauny se používají proto, aby v sauně nastolily harmonickou atmosféru. Sáhnete-li po správných aromatických esencích, umocníte celkový pocit klidu a relaxace. Stačí, když do odpařovače nalijete vodu společně s koncentrovaným aromatem. O zbytek se postarají rozpálené kameny, které odpařovač ohřejí a ten pak saunu provoní a vzhlčí.

Dekorace do sauny

Pokud vám nevyhovuje standardní podoba sauny, zvažte pořízení dekorativní stěny z břidlice nebo keramiky. Pozvedne estetickou úroveň sauny, ochrání palubky před zašpiněním žárem a ostřikující vodou a navíc zvýší odpařovací plochu při polévání saunových kamenů.

Stylové ozvučení

Jak by se vám líbilo, kdybyste mohli při saunování poslouchat svou oblíbenou muziku? Pořiďte si ozvučení sauny a užijte si relaxaci plnými doušky. Speciální hudební přehrávač má odolné reproduktory, které jsou do vlhkého prostředí sauny jako stvořené. Veškeré saunové doplňky seženete u specializovaného prodejce Horavia s.r.o. na www.sauna.cz.

Publikováno: 27. 05. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: saunové doplňky | saunové příslušenství