Co byste si měli rozmyslet před prvním tetováním?

Co byste si měli rozmyslet před prvním tetováním?

Vlastně nejen před tím prvním, ale při těch následujících jste obvykle již zkušenější, takže rady nepotřebujete. Před prvním můžete být nejistí, netušíte, co vás přesně čeká a jaká rozhodnutí budete muset učinit. V první řadě je nezbytné si správně zvolit motiv, který chcete natetovat. Dnes už se sice dá tetování laserem odstranit, avšak s tím se přece tetovat nejdete. Jdete se tetovat s vizí, že vám vydrží na celý život. Opravdu se v 50 nebudete muset stydět za to, co se chystáte nechat si vytetovat?

Motiv určitě zkonzultujte s tatérem

Každý dobrý tatér s vámi bude chtít probrat motiv, který požadujete, už jenom proto, aby zjistil, zda je reálné ho vytetovat. V tetovacím studiu Praha by mohli vyprávět své o tom, s čím různí zákazníci přichází. Někdy si vybírají příliš jemné motivy s mnoha detaily, které na malou část těla, kam je chtějí vytetovat, prostě nejdou nakreslit. Jindy přichází s představou, jež nelze realizovat tam, kde by ji chtěli. Proto se snažte neupínat k jednomu konkrétnímu nápadu, netrvejte na tom, že chcete přesně tento motiv v přesně této velikosti a přesně na tomto místě. Nechte si poradit, tatér opravdu ví, co je dobré.

Vyberte si dobré tetovací studio

Podle čeho vybírat? Rozhodně ne podle lokality. Tetování si necháváte dělat na celý život, takže se opravdu vyplatí tomu něco obětovat a zajet si kousek dál, jestli tatér stojí za to. Ty vyhlášenějších pochopitelně najdete ve větších městech, jako jsou Brno nebo Praha. Jakému tetovacímu salonu Praha se svěřit? Sledujte recenze, a hlavně fotky prací jednotlivých tatérů. Každý tatér má svůj originální styl, který vám musí 100% sednout. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. Někteří tatéři kreslí spíš drsnější motivy, další dokáží zhotovit roztomilou kresbu. Cena by měla být až posledním kritériem. Přece jen jde o ozdobu, již budete na těle nosit napořád.

Publikováno: 25. 03. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Adam