Nejkrásnější pláže v Egyptě: Které jsou TOP 3?

Nejkrásnější pláže v Egyptě: Které jsou TOP 3?

Pokud jste si ještě stále nevybrali, kam letos pojedete na dovolenou, určitě byste neměli přehlížet akční nabídky zájezdů do Egypta. Rozhodně se nenechte rozhodit tvrzením, že v této severoafrické zemi není bezpečno. Podle Ministerstva zahraničních věcí je bezpečnostní situace stabilní a v případě dodržování všech doporučení je dovolená v Egyptě stejně bezpečná jako v kterékoliv jiné turistické destinaci. Pokud se navíc vydáte na některou z nejkrásnějších pláží, nebudete svého rozhodnutí litovat. Které to jsou?

Pláže v okolí Marsa Alam

Marsa Alam je nejnavštěvovanější oblastí vůbec a velkou roli v tom hrají krásné pláže lemující místní břehy. Podle mnoha turistů jde o ty nejhezčí pláže, na které v Egyptě narazíte. A pokud zavítáte do nedalekého Samadai, užijete si skvělou zábavu – koupání společně s veselými delfíny.

Poloostrov Soma Bay

Chcete-li většinu dovolené strávit na pláži bez toho, aby vás to lákalo za památkami, vydejte se na poloostrov Soma Bay. Tento 5 km dlouhý a 2 km široký kus země najdete zhruba 45 kilometrů jižně od Hurghady a dostanete se k němu po soukromé silnici. Jedná se o velmi klidné místo, které se hned tak neokouká. Potápěči poloostrov považují za jedno z nejlepších míst v oblasti Rudého moře (ještě lepší je však Sharm El Sheikh). Ať už strávíte většinu času na dece, nebo ve vodě, nebudete litovat!

Letovisko Ain-Soukhna

Nikoliv jedna, ale hned několik dechberoucích scenérií. To nabízí okolí vyhlášeného letoviska Ain-Soukhna, které je lákavé i z jiného důvodu. Není zde tolik turistů jako jinde, takže si užijete tolik vytouženého klidu. A budete-li se chtít pokochat pyramidami, žádný problém - Ain-Soukhna se nachází blízko Káhiry. Potěšující zprávou je i to, že zdejší hotely patří k těm nej v celém Egyptě. To samé se však říká také o rezortu Makadi Bay, který se také nachází na západní straně Rudého moře. Navnadili jsme vás? Levné zájezdy do Egypta najdete například na srovnávači NewTravel.cz.