Tipy na výlety ve Frenštátě pod Radhoštěm a okolí

Tipy na výlety ve Frenštátě pod Radhoštěm a okolí

Frenštát pod Radhoštěm je oblíbenou lokalitou pro rodinnou dovolenou, protože tato oblast nabízí vskutku širokou paletu zábavy a zážitků. Místo je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci, ale také pro nadšence do sportu a aktivit. V okolí Frenštátu se nachází krásné přírodní parky, hospody a restaurace s tradiční kuchyní, stejně jako mnoho památek a historických budov. Díky místnímu lyžařskému areálu můžete užít si zimní radovánky na bílém sněhu. A můžete se také vypravit na procházku po zdejších hřebenech nebo se projet na kole po cyklostezkách. V okolí Frenštátu lze provozovat různé vodní sporty a navštívit parky pro děti. Kromě toho je lokalita propletena stovkami kilometrů turistických stezek – jedná se tedy o místo jako stvořené pro milovníky pěší turistiky. Díky množství možností pro trávení volného času si můžete být jisti, že váš pobyt v Frenštátu pod Radhoštěm bude plný zábavy a zážitků.

Chutné jídlo U Janíka

Mezi nejoblíbenější restaurace Frenštát patří valašská hospoda – restaurace Trojanovice jménem U Janíka. Stylová restaurace Frenštát pod Radhoštěm láká na rodinnou atmosféru, historický charakter a samozřejmě i na skvělou kuchyni. Tento hrad ze 13. století se nachází v městečku Hukvaldy a kdysi patřil šlechtickému rodu Pernštejnů. Na hradě se nachází muzeum, kavárna, kaple a prohlídky s průvodcem.

Prozkoumejte naučnou stezku Landek Park

V tomto skanzenu se nachází historický uhelný důl a přírodní rezervace. V parku je několik naučných stezek, které vysvětlují historii oblasti a její kulturu. Toto malebné město je vstupní branou do Beskyd a jejich okolních přírodních zajímavostí. Nachází se zde několik restaurací a kaváren a také několik obchodů.

Vydejte se na výlet do Beskyd

V Beskydech najdete řadu turistických tras, které nabízejí nádherné výhledy do okolí. Na vrcholu hory Radhošť se nachází oblíbené poutní místo. Nachází se zde dřevěná socha Panny Marie a velký dřevěný kříž.

Publikováno: 18. 12. 2022

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam