Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Byznys

Co je to SQL Server a proč byste ho měli využívat i vy?

Microsoft SQL Server je relační databázový a analytický systém, který využívají především e-shopy a datové sklady. První verzi vydala společnost Microsoft již na počátku 90. let minulého století, a to v návaznosti na úspěch na databázovém trhu, konkrétně s produkty MS Access a MS FoxPro. V současné době je dostupná verze 12.0, kterou Microsoft distribuuje pod názvem SQL Server 2014. Jaké jsou výhody tohoto systému a v čem může pomoct vám?

SQL Server nabízí možnost vytváření klíčových aplikací a řešení, které využívají obrovské objemy dat. A to i bez nutnosti pořízení nákladných doplňkových funkcí a špičkových zařízení. Mimo OLTP, datových, analytických a business inteligence úloh zároveň umožňuje spravovat místní cloudové databáze. Vše lze spravovat pomocí běžné a známé sady nástrojů, díky čemuž se mohou zaměstnanci lépe a rychleji rozhodovat.

Největší výhody nového SQL Serveru 2014

  1. Nový SQL Server je vysoce výkonné řešení. Nová funkce uchování online transakcí v paměti výrazně navyšuje transakční výkon (až třicetinásobně!) a oproti starším řešením je zpracování dotazů až stonásobně rychlejší.
  2. Platforma BI urychluje přístupy, čištění, analýzy a strukturování interních i externích dat.
  3. V SQL Severu 2014 je mnohem jednodušší vytváření záložních řešení a řešení zotavení po havárii.
  4. Systém je navržen pro práci v hybridním prostředí (místní i cloudové). Díky sofistikovaným nástrojům je přechod místních databází do cloudu snadný. Uživatelé tak mohou využívat stávající dovednosti v globálních datových centrech Microsoftu.

Jak se naučit efektivně pracovat s SQL Serverem?

Rozhodnete-li se využívat Microsoft SQL Server, pravděpodobně se neobejdete bez instruktáže. Spoustu informací najdete volně na webu a pokročilejší návody pak v knižních publikacích.

Levnější (s ohledem na čas, který strávíte samostudiem) a přitom efektivnější alternativu představuje školení SQL Server, které zajišťuje ICT Pro s.r.o. Kurzy zahrnují základy administrace i pokročilejší lekce zaměřené na optimalizaci výkonu, reporting, analýzu dat, ladění dotazů, programování a další. Více informací najdete na www.skoleni-ict.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *