Znáte výhody virtuálního sídla firmy?

Znáte výhody virtuálního sídla firmy?

Zaslechli jste termín virtuální sídlo firmy a netušíte, o co jde? Pokud pracujete z domova a nepotřebujete kancelář, měli byste se s konceptem seznámit důvěrněji. Rozhodně nejde o horkou novinku, ale systém, který funguje již přes 20 let. V České republice je legální od roku 2009, kdy ho zákonodárci uzákonili v rámci jednotící normy Evropské unie. Podstatou je, že české firmy mohou sídlit i na adrese, na níž se fyzicky nezdržují. Jaké výhody z toho plynou? Výhody virtuálního sídla firmy jsou natolik významné, že se s konceptem podnikatelé rychle ztotožnili. Služba se stala vyhledávanou a využívá ji stále více subjektů.

Co je virtuální sídlo?

Virtuální sídlo není nic jiného než forma pronájmu prostor – adresu má firma uvedenou v obchodím rejstříku jako oficiální sídlo společnosti a uvádí ji ve všech registrech a dokumentech. Jedná se o korespondenční adresu a v lepím případě i o balíček administrativních služeb. Přestože subjekt na adrese reálně nesídlí, splňuje zákonné podmínky.

Proč si ho zřídit?

K hlavním výhodám virtuálního sídla firmy patří nezanedbatelná úspora nákladů souvisejících s provozem skutečné kanceláře. Jde o ideální řešení pro podnikatele, kteří kancelářské prostory nepotřebují, ale nechtějí používat adresu svého domova. Další nespornou výhodou je prestiž související se sídlem ve větším městě. Sídlo společnosti v Brně či v Praze může pozitivně ovlivnit mínění klientů a obchodních partnerů. Budí důvěru a posiluje image. Někteří podnikatelé využívají virtuální sídlo firmy také v případě, kdy jim úřady neumožní registraci sídla v místě provozovny apod. Dalším typem jsou firmy, které se často stěhují. Pokud víte, že se budete v budoucnu několikrát přemísťovat, ušetříte si spoustu starostí a času. Chcete se o problematice dozvědět více? Zeptejte se odborníků z firmy SLUŽBY SPOLEČNOSTEM s.r.o., která zajišťuje virtuální sídla a administrativní služby Brno.