Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Skvělé tipy

Co jste možná nevěděli o recyklaci kovů?

Pokud se potřebujete zbavit kovového odpadu, zpravidla máte na výběr mezi sběrným dvorem, sběrnou vykupující kovový odpad, případně speciálním kontejnerem, který je přistaven v místě vašeho bydliště. Recyklací kovů značně pomůžete uspořit náklady v průmyslové výrobě a zároveň přispějete k ochraně přírody.

Co je a není kov?

Ne vše, co vypadá kovově, je ale skutečně kov. Lidé si často pletou s kovem například obaly od másla, které jsou pouze pokovované. Stejně tak tomu bývá s víčky od jogurtů atd. Problém také bývá s alobalem, víčky od zavařenin atd.

Jaké kovy je možné recyklovat?

Sběrny zpravidla přijímají lehký a těžký šrot, ocelové a litinové třísky, kusový litinový odpad, lehký odpad nízké čistoty (pračky, boilery atd.) nebo elektroodpad.

Výkup kovů

Vzhledem k vysokému výskytu krádeže kovu a jeho následnému prodeji již od března roku 2015 platí vyhláška, která omezuje výkup kovu pouze na bezhotovostní platby. Lidem tedy většinou chodí peníze za kov na jejich účet a peníze tak nemají ihned k dispozici. Za porušení nařízení hrozí sběrnám pokuta až do výše 1 milionu Kč.

Díky této změně sběrny zaznamenaly snížený zájem recyklace kovu touto cestou. Navíc sběrem kovu většinou lidé nezbohatnou. Přesto je stále sběr a výkup kovového odpadu velice záslužnou činností.

TSR Czech Republic, s. r. o.

Výkupem kovového šrotu a odpadu se zabývá například společnost TSR Czech Republic, s. r. o., která má pobočky po celé ČR. Firma působí na trhu již od roku 1993 a je jedničkou ve sběru, zpracování a obchodování se železnými i neželeznými kovy.

Výkup kovového odpadu probíhá na provozovnách společnosti po celé ČR, kde také dochází k jeho zpracování na různých zařízeních. Zpracovaný materiál pak dále putuje do hutí a sléváren, kde jsou z něj vyrobeny další produkty.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.