Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

Zázvor – neocenitelný pomocník nejen v kuchyni

Býváte často nemocní, trpíte nevolnostmi, bolestmi hlavy, nebo jen toužíte po pochoutce, která prospěje vašemu zdraví? V české kuchyni je zázvor poněkud opomíjený, ale v Číně a Indii na něj místní nedají dopustit. Pěstují ho již přes tři tisíce let a stal se neodmyslitelnou součástí orientální kuchyně. Do Čech se dostal asi třináctém století a to díky mořeplavcům, kteří brázdili vody Středozemního moře. Značnou popularitu získal v Anglii, kam se dostal již na počátku středověku. Narazit jste tehdy mohli na zázvor sušený či naložený v cukru. V současné době se pěstuje převážně v tropických oblastech a využívá se zejména dužnatý oddenek. Ten se konzumuje čerstvý, sušený i drcený a slouží jako koření či dochucovadlo.

Pozitivní účinky zázvoru

Zázvor je známý pro celou řadu pozitivních účinků na lidské zdraví a nedají na něj dopustit lidé, kteří bolestmi hlavy, infekcí horních cest dýchacích či ranními nevolnostmi. S oblibou jej užívají těhotné ženy (pozor – užívání zázvoru v těhotenství je vhodné zkonzultovat s lékařem!), ale i lidé s žaludečními potížemi a srdečními poruchami. Mimo jiné je skvělou prevencí před vznikem rakoviny a tělo ho velmi dobře snáší. Rizika užívání zázvoru jsou minimální, ale pokud užíváte léky na snížení překyselení žaludku, snížení krvácení, medikamenty na srdce či diabetes, poraďte se o užívání zázvoru s lékařem.

Zázvorový čaj chutná a prospívá

Zázvor a jeho účinky daly za vznik mnoha receptům, při čemž nejvyhledávanější jsou všelijaké druhy zázvorových čajů. Dělá se z něj i pivo, ale to vám proti chřipce a nachlazení nepomůže tak, jako právě zázvorový čaj. Příprava je velmi snadná a budete k ní potřebovat pouze čerstvý zázvorový kořínek, 300ml horké vody, lžíci medu, kolečko limetky a šťávu z cca poloviny citronu. Poté, co očistíte zázvor, ho jemně nastrouhejte a proceďte přes cedník. Do nádoby vložte kolečko limetky, citronovou šťávu a lžíci medu. Přidejte zázvorový vývar a podávejte horké, nebo alespoň teplé. A nachlazení bude to tam.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *