Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Co nevíte o garážích

Parkování auta v garáži je pohodlné a prodlužuje životnost našeho vozu. Navíc nemusíme řešit počasí a s klidným srdcem můžeme zapomenout, jak se v zimě škrábou zamrzlá okna. Tedy pokud garáž používáme k tomu, k čemu je určena.

U mnoha rodinných domů slouží garáž spíše jako dílna, sklad nebo další vchod a auto už se do ní jednoduše nevejde. Máme garáž, ale stejně parkujeme venku. Získali jsme ale další odkládací prostor, což může být někdy výhodné. Je ale dobré vědět, že se nejedná o výjimku a podobné problémy má opravdu hodně lidí po celém světě, jak ukazují průzkumy.

  • Více než 50 % majitelů garáží ji používá jako hlavní vchod do domu, protože je to kratší cesta než při využití vchodových dveří. Ideální jsou v tomto případě garážová vrata posuvná, která lze otevřít jen částečně a umožnit tak průchod.

  • 25 % majitelů nechce nechávat otevřená garážová vrata ke své garáži ne kvůli obavám ze zlodějů, ale proto, že se stydí. Nechtějí, aby sousedé viděli, jaký nepořádek v garáži má a co je důvodem, že své auto parkují venku.

  • Garážová vrata se otevírají průměrně třikrát až pětkrát denně, což je za rok až 1500 otevření. Tuto činnost nám může ulehčit dálkové ovládání garážových vrat, abychom nemuseli stále vystupovat z auta.

Když se do garáže nevejde auto, nemusí to znamenat jen přeplněnost prostoru. Garáž kromě skladu a dílny často slouží také místo zkušebny, zvlášť v zahraničí. I některé legendární kapely začínaly svou kariéru právě v garáži, třeba The Beatles, Metallica nebo Nirvana. Pokud už v garáži nehrajete, možná tam podnikáte. Mnoho drobných podnikatelů pracuje v garáži a tím, že otevřeli vrata do garáže, začínali kdysi i zakladatelé firem Google, Disney, Amazon, Apple, Mattel a mnoho dalších.

Ať už svou garáž využíváte pro její tradiční účel nebo jste jí zařídili jinou funkci, vždy dbejte na kvalitu garážových vrat. Ty chrání váš majetek i rodinu nejen před počasím, ale i nezvanými návštěvami.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *