Díky betonové žumpě to jde i bez kanalizace!

Díky betonové žumpě to jde i bez kanalizace!

Význam některých věcí si uvědomíme až v momentě, kdy je nelze využívat. Perfektní příkladem budiž síť veřejné kanalizace. Pokud jste si pořídili bydlení, které není na kanalizační systém napojeno, budete muset vyřešit odvoz odpadní vody jiným způsobem. Jako ideální řešení se jeví žumpa, ovšem i v jejím případě dostanete na výběr mezi různými variantami. K nejpoptávanějším a časem nejprověřenějším konstrukcím patří betonové jímky. Jaké jsou jejich výhody a na koho se obrátit?

Co je to betonová jímka?

Betonová jímka má podobu hermeticky uzavřené nádoby obvykle hranatého tvaru (není podmínkou). Výrobce by vám měl nepropustnost materiálu potvrdit certifikátem. Systém zahrnuje příslušenství v podobě bezpečnostního poklopu, betonového komínu, nepřejezdové desky a betonového nástavce. Náročnější zákazníci si mohou pořídit odolnější víko z litiny a přejezdovou desku, která odolá vyššímu zatížení. Velmi praktickým pomocníkem je i měřič hladiny kapaliny - díky tomuto příslušenství snadno zjistíte, do jaké míry je nádoba naplněná, a zda je nejvyšší čas nechat obsah vyvést. Odborníci na betonové žumpy Hradec Králové zdůrazňují, že velmi důležitá je kvalita zmíněného víka, které slouží jako zábrana před průnikem nežádoucích látek dovnitř a samozřejmě před únikem obsahu žumpy ven z nádrže. Prostřednictvím víka dochází k odsávání obsahu fekálním vozem.

Praktické využití betonové jímky

Betonová žumpa nachází využití při odvodu odpadních vod ve všech objektech, které není možné připojit ke kanalizační síti. Může se jednat o chaty a rekreační budovy, ale samozřejmě také o rodinné domy či menší bytové domy. Ve srovnání s domovní čističku odpadních vod je jímka prakticky bezúdržbová - musí se pouze pravidelně odčerpávat fekálním vozem. Betonové jímky lze navzájem propojit a získat tak větší objem.
Další využití betonové jímky spočívá v zadržování dešťové vody a snadné realizaci sklepních prostor pod domem.

Na koho se obrátit?

Chcete-li mít jistotu, že vám bude betonová žumpa dobře sloužit po mnoho let, objednejte si ji od Českého výrobce DAZIbetón. Dodavatel zajišťuje kompletní servis včetně montáže a uvedení do provozu. Další informace a ukázky realizací najdete na webu (např. betonové žumpy Liberec apod.).

Publikováno: 14. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: betonová jímka | betonová žumpa