Výkup autovraků jako jednoduchá cesta k hotovosti

Výkup autovraků jako jednoduchá cesta k hotovosti

Co si počít s automobilem, jehož dny jsou již sečteny a v běžném autobazaru vám za něj nedají ani korunu? Pokud vám před domem odpočívá autovrak, rozlučte se s ním, poděkujte mu za svědomitě vykonanou práci a obraťte se na výkup autovraků, kde vám za něj zaplatí zajímavou částku. Dobrou volbou je služba zahotove.cz. Kromě toho, že získáte „peníze na dřevo“, se navíc nepředřete se zařizováním. Veškerou administrativu související s převodem vozu totiž zařídí výkupčí. V tomto článku vám prozradíme důležité detaily, jež by vás mohly v souvislosti s výkupem a následnou likvidací auta zajímat.

Kolik můžete za svůj autovrak dostat?

Cena autovraku, to je to, co vás zřejmě zajímá zdaleka nejvíce. Ale zřejmě tušíte, žečástka, kterou vám výkupčí za vozidlo vyplatí, závisí na různých faktorech. Především jde o celkový stav vozidla, značku, model a poptávku po náhradních dílech. Obecně platí, že zachovalejší vozy, po kterých je poptávka, jsou naceněny na zdaleka nejvyšší částku. V autovraku by neměly chybět důležité komponenty jako katalyzátor, motor, převodovka, řídící jednotka a chladič. Žádoucí nejsou ani vozy bez sedadel a všech prvků karoserie.

Cenu autovraku vypočítá kalkulačka

Nechcete si domlouvat schůzku na slepo a raději se dozvíte, byť orientační, cenu svého autovraku v dostatečném předstihu? Právě pro tyto účely je na webu zahotove.cz připravena online kalkulačka. Stačí vyplnit základní údaje a technik vám pošle předběžnou kalkulaci. Anebo můžete zavolat a poradit se s ním telefonicky.

Kdy dostanete zaplaceno a co pak?

Výkup je otázkou několika desítek minut. Po podpisu dokumentace obdržíte protokol o likvidaci – a to nejdůležitější – peníze v hotovosti. O další záležitosti, jako jsou likvidace vozidel a jejich odhlášení, se postará výkupčí. A jaké dokumenty si vzít s sebou? Občanský průkaz, oba technické průkazy a případně plnou moc – pokud prodáváte cizí autovrak.

Publikováno: 28. 03. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam