Jak uspořádat konferenci? 3 + 1 tip na zaručený úspěch

Jak uspořádat konferenci? 3 + 1 tip na zaručený úspěch

Napadlo vás, že uspořádáte konferenci, na které vystoupí špičky vašeho oboru, samozřejmě včetně zástupců vaší firmy? Pokud jste akci takového formátu nikdy dříve neorganizovali, snadno se dopustíte zbytečných chyb, případně zapomenete na některý z důležitých aspektů. Připomeňte si je společně s námi a zvyšte svou šanci na úspěch.

1. Lidé na stejné vlně

Organizace konference je poměrně náročná záležitost. Sami ji nezvládnete a neobejdete se bez spolupracovníků, mezi které delegujete některé úkony. Při sestavování organizačního týmu buďte důslední a oslovte profesionály, s nimiž si padnete do noty. Lidé kolem vás by měli mít stejné vize a cíle, jinak bude docházet k nepříjemným rozkolům.

2. V hlavní roli kvalitní program

Můžete rezervovat nejlepší konferenční sál v Praze, ale bez skvělého programu nebude konference stát za to. Výběr speakerů rozhodně nepodceňujte a spojte se s odborníky, jejichž výklad posluchače zaujme. Uvědomte si, že akci nepořádáte pro sebe, ale pro publikum, jehož skladba bude různorodá. Podle toho koncipujte line-up.

3. Vhodně zvolené místo

Nedopusťte, aby se účastníci museli trmácet do zapadlého koutu republiky. Výběr místa významně ovlivní účast – z hlediska dostupnosti jsou jasnou volbou hotely v centru Prahy. Důslední však buďte i při hledání konkrétního konferenčního sálu. Vyžadujte vysoký standart:
  • adekvátní kapacitu (účastníci se nesmí mačkat, ale na druhou stranu dobře nepůsobí ani poloprázdný sál),
  • moderní vybavení (audiotechniku si nezapomeňte předem odzkoušet),
  • kvalitní catering (dostatek chutného jídla včetně bezmasých pokrmů).

4. Zkušení pořadatelé volí Hotel Belvedere

Závěr patří tipu na jedny z nejoblíbenějších konferenčních prostor v metropoli. Na základě hodnocení tisíců hostů na booking.com vychází jako jeden z nejlepších čtyřhvězdičkový hotel na Letné – Belvedere Praha. Nachází se v centru a disponuje kapacitou až 400 osob rozdělených do tří konferenčních sálů a místností. Podrobnosti a možnost online rezervace najdete na hotelbelvedereprague.com. Krátké představení pak v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=GJwdm-PhS9Q

Publikováno: 01. 01. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam