Dílenský ponk: Jak správně vybrat důležité vybavení každé dílny?

Dílenský ponk: Jak správně vybrat důležité vybavení každé dílny?

Dílenský ponk je středobodem každé dílny či garáže. Pokud jste se rozhodli pro rekonstrukci celého rodinného domu, zapomínat byste neměli ani na místo, kde pánové tráví většinu svého volného času. V dílnách vznikají mnohdy mistrovská díla, ne jeden šikovný kutil je schopen vytvořit si sám jídelní set, manželskou postel, pracovní stůl a podobně. Samozřejmě ke své práci potřebuje nejen vhodné nářadí, ale také dílenský stůl, na němž si všechno připraví a vyrobí. Pokud se však podíváte do nabídky dílenského nábytku, zjistíte, že není ponk jako ponk. Jelikož se v dílně mnohdy pracuje s ostrými nástroji, je nezbytné, aby byla zajištěna maximální bezpečnost, k níž přispěje i samotný dílenský ponk. Jestliže stále soupeříte se svěrákem přidělaným na starém rozviklaném stole, který ani zdaleka nesplňuje vlastnosti pracovního ponku, je nejvyšší čas na změnu, přičemž máte hned tři možnosti. Šikovní kutilové se pustí do práce a pracovní ponk si vyrobí sami. Další cestou ke kvalitnímu pracovnímu prostředí je oslovit truhláře, ovšem u něj počítejte s docela vysokou pořizovací cenou, neboť vám vyrobí stůl na míru vašim požadavkům. Zlatou střední cestou, tedy nejenže ušetříte oproti truhlářské práci, ale zároveň se nemusíte výrobou zabývat sami, je objednat si dílenský ponk od některého z prověřených výrobců. Ano, i takto specializované internetové obchody se najdou. Zakoupit tak můžete nejen dílenské ponky, ale také další vybavení do dílny, například nářadí, svěráky, svářečku, montážní vozíky na nářadí, kufry či bedny na nářadí a podobně. Dílenský ponk se závěsnou stěnou

Dílenský stůl je srdcem každé dílny

Dominujícím prvkem každé kutilské dílny je bezpochyby ponk, na němž se nevyplácí šetřit. Kupte si raději o jednu skříň méně, než abyste šetřili na pracovním stole, neboť nekvalita by se vám projevila krátkou životností. Současný trh je vskutku rozmanitý a vybrat si můžete z různých verzí dílenských stolů. Zaměřte se na to, aby byla konstrukce kovová, ideální je možnost nastavit si výškově nohy, za což vám poděkují hlavně záda. Sehnat se sice dají i varianty plastové či dřevěné. Jestliže však sáhnete po kovové alternativě, zaměřte se na to, aby byla pracovní deska pevná a bytelná. Zeptejte se výrobce, z čeho je vyrobena, ideální je, když je z masivu s voděodolnou úpravou. V případě, že toužíte spíše po kovové desce, dbejte na to, aby byla ze silnějšího plechu. Bytelný ponk s dřevěnou deskou Při výběru byste měli také zohlednit, k čemu budete vůbec dílenský ponk používat, protože podle toho je nezbytné zvolit velikost. Jestliže často vyrábíte velké věci, potřebujete zřejmě dostatek prostoru pro práci a odkládací plochu pro nejčastěji používané nářadí.

Udělejte si v dílně pořádek

Výrobci mají v nabídce různé modifikace. Dílenský stůl tedy doplňte ještě o kovovou skříň, vozík s vysouvacími šuplíky a dalšími prostory pro nářadí. Oceníte, když budete mít nejen v nářadí, ale také ve spojovacím materiálu pořádek. Pro větší nářadí je nezbytné zvolit prostornou kovovou skříň. Samozřejmě stejně jako pracovní ponk, tak i dílenské skříně jsou k sehnání v plastové verzi, nicméně musíte počítat s tím, že plast nemá takovou nosnost jako kov. Vnitřní uspořádání je různé, dá se bez problémů přizpůsobit tomu, co potřebujete vy. Pojízdný dílenský ponk s hydraulickým zdvihem V nabídce najdete kromě zmíněných ponků, polic a zásuvek také regály, úchyty, poličky a spoustu dalších produktů. Záleží pouze na vašich představách, jak si chcete proměnit kutilskou dílnu. Důležité je, abyste se v ní cítili dobře. Výběr jednotlivých komponent rozhodně nepodceňujte. Zatímco ženy si přetváří k obrazu svému kuchyň, muži zase dílnu. Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu mojedilna.cz, kde najdete do dílny všechno potřebné.

Publikováno: 23. 12. 2018

Kategorie: Hobby

Autor: Adam