Vrtačky Makita: Vsaďte na tradici spojenou s vysokou kvalitou

Vrtačky Makita: Vsaďte na tradici spojenou s vysokou kvalitou

Vybavujete si aktuálně dílnu, anebo byste rádi přidali některé přístroje? Pokud ano, rozhodně byste měli přemýšlet především o značce. Například takové vrtačky se stoprocentně vyplatí kupovat v co nejvyšší kvalitě, kterou právě zajistí konkrétní značka. Jen si vzpomeňte na to, když jste pracovali s nějakým levným modelem vyrobený v Číně! Odměnou vám s největší pravděpodobností byl nepřesný výsledek a spousta zbytečného rozčilování. Jestliže chcete mít jistotu, vsaďte na osvědčenou značku Makita. Právě na ni se zaměříme podrobněji. Popíšeme si ji z pohledu historie, dáme tipy na některé nejznámější modely vrtaček a v neposlední řadě doporučíme také prodejce.

Tradiční výrobce nářadí a nástrojů

Společnost Makita se může pochlubit dlouholetou tradicí. Vždyť vznikla již v roce 1915, kdy ji založil Masaburo Makita. Zpočátku se orientovala na výrobu elektromotorů a generátorů. Záhy se ale její sortiment proměnil a postupem času se stala jedním z nejvýznamnějších výrobců ručního nářadí. I díky fúzi se společnostmi Sachs-Dolmar, Fuji Robin či později Kanematsu má ve svém portfoliu více než 400 druhů profesionálních nástrojů, jež jsou elektrické, benzínové, vzduchové nebo akumulátorové. Znakem vysoké kvality budiž i fakt, že všechny výrobky jsou certifikovány dle ISO 9002.

Profi elektrické vrtačky

Jestliže chcete mít opravdu výkonného parťáka, vsaďte na moderní elektrické vrtačky Makita. Naším tipem je následující model.

Elektrická vrtačka Makita 6412

Lehká a velmi kompaktní vrtačka. Přesně takto je možné charakterizovat tento model. I přes minimální hmotnost 1,3 kg se dokáže tento přístroj poprat skoro se vším. Má totiž dostatečnou sílu a také zubové sklíčidlo. Energii vrtačce dodává motor o celkovém výkonu 450 W. Pohodovou práci bez zbytečné únavy a bolesti ruky zajistí ergonomicky tvarovaná rukojeť s pogumovaným povrchem. Konstrukce přístroje je charakteristická přítomností kuličkových ložisek. Moderní in-line design je schopen dokonale přenést vrtací tlak přímo v ose samotného vrtáku. Samozřejmostí jsou i tlačítko pro stálý chod, nastavitelný vypínač rychlostí i chod doleva a doprava.

Aku modely nabízí nezávislost a vysoký výkon

Doby, kdy ještě nebylo aku nářadí dostatečně kvalitní a silné, jsou již dávno pryč. Důkazem budiž i vrtačka Makita HP457DWE. [caption id="attachment_14565" align="aligncenter" width="662"] Makita HP457DWE[/caption]

Makita HP457DWE – pomocník nejen do nepohody

Výbornou volbou jak pro kutila, tak i pro profesionální dílny je aku příklepový šroubovák Makita HP457DWE. Mezi jeho hlavní přednosti se řadí bezesporu nový inovovaný akumulátor Li-ion 18V/1,3 Ah, jímž je vybaven. Určen je jak pro vrtání do dřeva, zdiva či kovu, tak i pro šroubování. Jeho součástí je i příklep, takže vrtání do zdi není problém. Samozřejmostí je prachotěsná planetová převodovka se dvěma rychlostmi. Převody jsou jak jinak než kovové. Vrtat i utahovat lze v celkem 16 stupních. Otáčky si přitom budete pohodlným způsobem regulovat. Přesnost šroubování zajistí motorová brzda. Zapomenout nelze ani na ergonomicky tvarovanou rukojeť s pogumovaným povrchem. Součástí tohoto setu bývají mnohdy v eshopu Schipro.cz 2 akumulátory a nabíječka.

Vyberte si ve specializovaném eshopu

Rozhodli jste se pro některou z vrtaček značky Makita? Pak se rozhodně vyplatí nakoupit si ve specializovaném eshopu. Naším tipem je zmiňovaný internetový obchod Schipro.cz. V České republice jsou pouze dva dodavatelé, jež odebírají zboží přímo od společnosti Makita. Schipro.cz je jedním z nich. I proto dokáže jednotlivé modely nabízet za velmi nízké ceny anebo v různých setech, kdy k vrtačce dostanete akumulátor zdarma a podobně. O značné oblibě tohoto eshopu poskytujícího také servis zboží této značky hovoří i 100% hodnocení ve srovnávači Heureka.cz.

Publikováno: 28. 08. 2017

Kategorie: Hobby

Autor: Adam

Tagy: elektrické vrtačky makita | makita recenze