Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Do správného školního batohu se vejde učení i svačina

Každý školák touží po výbavě, která se mu bude líbit a již mu budou všichni spolužáci závidět.

Jak vybrat školní aktovku pro prvňáčka?

Prvňáčky nejvíce potěší školní batoh s hezkým obrázkem. Holčičky často touží po aktovce s kočičkou nebo některou z oblíbených pohádkových postaviček; kluci zase ocení motiv auta, motorky, lodě nebo v jejich očích naprosto dokonalého superhrdiny. Před nástupem do školy ještě nejsou naši nejmenší příliš ovlivněni míněním svých vrstevníků. Pokud tedy při výběru školní tašky vycházíme z jejich zálib, budou z ní mít zaručeně radost. Proto jim můžeme s klidným srdcem pořídit školní aktovku jako překvapení. Pravděpodobně si ji hrdě vezmou již první školní den.

Při nákupu školní tašky pro starší potomky si vyslechněte jejich názor

Větší školáci a studenti bývají již více ovlivněni módními trendy a tím, co je zrovna „in“ a „cool“. Proto je vhodné, aby se na výběru školní aktovky podíleli. Jen tak totiž předejdete jejich i svému zklamání v případě, že se vám přes veškerou snahu nepovede zvolit ten pravý model. Nemusíte jim dát zcela volnou ruku; dobré je stanovit si pevně daná kritéria, která musí školní batoh splňovat. Mezi ta můžete zahrnout ergonomické prvky, dostatečné odolný a nepromokavý materiál, odpovídající vnitřní prostor a cenu, kterou jste ochotni za školní batoh zaplatit. Případně lze předvybrat několik konkrétních modelů. Do rozhodování o designu se ale rozhodně sami nepouštějte; mezi mladou generací je často za to pravé ořechové pokládáno něco úplně jiného, než se líbí vám. A nechcete přece, aby se vaše dítě za tašku, se kterou každý školní den vyráží mezi spolužáky, stydělo.

Ergonomie a účelnost je u školního batohu na prvním místě

Nikdy nezapomínejte na ergonomii. Zejména školní batohy pro prvňáčky by měly mít zpevněná záda a široké měkké popruhy. Důležité je i vnitřní členění na několik kapes, do kterých lze pohodlně uložit nejen učebnice, sešity a penál, ale také krabičku na svačinu, láhev na pití, peněženku a klíče.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.