Reklama

Zážitkové jízdy Tesla

Prožijte neuvěřitelný zážitek jako řidič či spolujezdec ve voze Tesla.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Děti

Do správného školního batohu se vejde učení i svačina

Každý školák touží po výbavě, která se mu bude líbit a již mu budou všichni spolužáci závidět.

Jak vybrat školní aktovku pro prvňáčka?

Prvňáčky nejvíce potěší školní batoh s hezkým obrázkem. Holčičky často touží po aktovce s kočičkou nebo některou z oblíbených pohádkových postaviček; kluci zase ocení motiv auta, motorky, lodě nebo v jejich očích naprosto dokonalého superhrdiny. Před nástupem do školy ještě nejsou naši nejmenší příliš ovlivněni míněním svých vrstevníků. Pokud tedy při výběru školní tašky vycházíme z jejich zálib, budou z ní mít zaručeně radost. Proto jim můžeme s klidným srdcem pořídit školní aktovku jako překvapení. Pravděpodobně si ji hrdě vezmou již první školní den.

Při nákupu školní tašky pro starší potomky si vyslechněte jejich názor

Větší školáci a studenti bývají již více ovlivněni módními trendy a tím, co je zrovna „in“ a „cool“. Proto je vhodné, aby se na výběru školní aktovky podíleli. Jen tak totiž předejdete jejich i svému zklamání v případě, že se vám přes veškerou snahu nepovede zvolit ten pravý model. Nemusíte jim dát zcela volnou ruku; dobré je stanovit si pevně daná kritéria, která musí školní batoh splňovat. Mezi ta můžete zahrnout ergonomické prvky, dostatečné odolný a nepromokavý materiál, odpovídající vnitřní prostor a cenu, kterou jste ochotni za školní batoh zaplatit. Případně lze předvybrat několik konkrétních modelů. Do rozhodování o designu se ale rozhodně sami nepouštějte; mezi mladou generací je často za to pravé ořechové pokládáno něco úplně jiného, než se líbí vám. A nechcete přece, aby se vaše dítě za tašku, se kterou každý školní den vyráží mezi spolužáky, stydělo.

Ergonomie a účelnost je u školního batohu na prvním místě

Nikdy nezapomínejte na ergonomii. Zejména školní batohy pro prvňáčky by měly mít zpevněná záda a široké měkké popruhy. Důležité je i vnitřní členění na několik kapes, do kterých lze pohodlně uložit nejen učebnice, sešity a penál, ale také krabičku na svačinu, láhev na pití, peněženku a klíče.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *