Avon původně prodával knihy!

Avon původně prodával knihy!

Věděli jste o tom, že zakladatel legendární firmy Avon, David McConnell, původně roznášel knihy? Skutečně je to tak. Ke každému bestselleru přibalil malý voňavý dárek, který měl potěšit zákazníky. A světe div se, ženy se začaly o vůně zajímat mnohem více, než o knihy. Netrvalo dlouho a v roce 1886 založil vlastní kosmetickou společnost. Nesla název California Parfume Company a stala se základem dnešního Avonu. McConnell vsadil na osobní kontakt se zákazníky a do role obchodních zástupců povolal ženy. Bylo to 34 let předtím, než získaly hlasovací právo. Vůbec první Avon lady se stala paní P.F.E.Albee.

Proč právě Avon?

Zajímá vás, jak se z poměrně konzervativního názvu California Parfume Company stal zvučný Avon? V roce 1929 se na trhu objevila nová exkluzivní řada parfémů, která byla pojmenována po jednom z McConnellových nejoblíbenějších autorů, Williamu Shakespearovi. Kolekce byla velmi oblíbená a název se natolik vžil mezi zákazníky, že se z v roce 1939 z California Parfume Company stal Avon Product Inc.

Ženy pro ženy

To, že je Avon světovou velmocí v oblastí přímého prodeje nikoho nepřekvapí. V současné době vám může na dveře zaklepat některý z více než 5 milionů Avon ladies či Avon gentlemanů. Ale pozor, parfémy to rozhodně nekončí. Avon nabízí kompletní kosmetiku pro ženy, kterou prezentuje pod značkami Anew, Planet Spa, Advance Techniques, Naturals, Solutions či Avon Color. Spolupracuje s vyhlášenými návrháři a módními domy a dlouhodobě usiluje o zlepšení postavení žen ve společnosti. V souvislosti s Avonem se vám vybaví celá řada herců, sportovců, modelek a dalších známých osobností. Zajímají-li vás Avon novinky a další Avon informace, najdete je na novém blogu blog.avony.cz.

Publikováno: 17. 09. 2012

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: avon | avon informace | avon novinky | D.McConnel | historie avon | historie avonu