Dopřejte si masáže v pohodlí domova

Dopřejte si masáže v pohodlí domova

Také vás čas od času trápí bolavá záda, ztuhlé svaly a stres, kvůli kterého se nedokážete soustředit ani na rutinní činnosti? Pak jistě víte, že všechny tyto nepříjemnosti hravě odbourají ruce zkušeného maséra. Bohužel ne každý z nás má dost času na to, aby mohl navštěvovat masážní studio pravidelně, nejlépe hned několikrát týdně. Co s tím? Pořiďte si přípravky masážní oleje, emulze a další přípravky a požádejte partnera, ať vám příjemnou masáž udělá doma. A my vám vysvětlíme jejich základní charakteristiku. Zajímá vás, k jakým masážím jsou jednotlivé výrobky vhodné?

Masáž po vydatném sportovním výkonu

Celý den na kole nebo na hřišti nás sice nabije endorfiny, nicméně tělu prospěje automasáž masážní emulzí nebo krémem. Tyto masážní přípravky hojně využívají sportovní trenéři a to hned z několika důvodů. S ohledem na typ masážní emulze dojde k rychlejší regeneraci svalové tkáně, útlumu bolesti nebo prokrvení pokožky. Masážní emulze a krémy mohou mít chladivý i hřejivý efekt, stačí si vybrat takovou, která odpovídá vašim aktuálním potřebám.

Voňavá bylinková masáž

Pro milovníky relaxace a aromaterapie jsou jako stvořené masážní oleje. K mání je široké spektrum přípravků s rozličnými účinky. Složky obsažené v masážních olejích mohou působit protizánětlivě a regeneračně, ale stejně tak perfektně prokrví, zjemní a zklidní pokožku. Mezi ty nejoblíbenější patří masážní oleje značky Tomfit, které se vyrábí z vysoce kvalitních směsí rostlinných olejů.

Když masíruje vůně

Rozhodně nezapomeňte ani na populární éterické oleje, které lze používat k inhalaci, jakožto příměs do koupelnových a masážních přípravků. Doporučujeme oleje, ve kterých jsou obsaženy pouze přírodní složky. Láká-li vás představa uvolňující koupele nebo masáže s opojnou vůní eukalyptu, levandule, mateřídoušky, máty, pomeranče, nebo třeba tea tree, neváhejte.

Sháníte prvotřídní masážní přípravky?

I profesionální maséři a wellness centra musí přípravky k masážím nakupovat. Spousta z nich nedá dopustit na široký sortiment jednoho z největších českých e-shopů www.maseri.cz. Vyberte si z pestré nabídky emulzí, olejů a dalších přípravků, které prodejce nabízí za velmi příjemné ceny (nepřehlédněte časté akce). A pozor, nepřehlédněte inspirativní články týkající se zdraví a návody na masáže, které můžete provádět svépomocí. Naučit se alespoň základní masérské techniky není tak složité, jak jste si možná doposud mysleli.

Publikováno: 28. 06. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak na masáž doma | masáže doma | masážní techniky | masérské techniky