Dopřejte si zdravý vzduch

Dopřejte si zdravý vzduch

Prostředí, ve kterém žijeme, či se každý den pohybujeme, má přímý vliv na naše zdraví. Týká se to zejména vzduchu, který dýcháme. V pokojových podmínkách vás mohou potrápit nejenom prachové mikročástice či bakterie a roztoči v nich skrytí, ale také parametry vzduchu. Tyto škodliviny většinou ani nevnímáme, protože dýchání je automatické. Vymstít se však mohou až po čase, kdy začnete vnímat dušnost, rozvinutí alergií či jiné zdravotní potíže.

Čistý vzduch alespoň doma

Lidé tráví většinu svého života v uzavřených prostorech – ať už se jedná o děti ve škole či školce, či později jako dospělí v kancelářích či jiných pracovních místech, v restauracích či posilovnách. Ovzduší v uzavřených prostorech nemusí být vždycky nejzdravější, a pokud v něm strávíte jen chvíli, nemusí se nic stát. Problém však nastává, pokud v něm trávíte každý den pracovní dobu. Mnoho zaměstnavatelů přitom na zdraví svých zaměstnanců nedbá. Jaký je potom výsledek? Rozvinutí respiračních onemocnění, migrény, zvýšená únava až vyčerpání. Naštěstí je zde několik možností, jak si prostředí vylepšit či ozdravit alespoň doma.

Zatočte s plísní

Hlavním problémem všech starších budov, sklepů či objektů postavených v blízkosti vody, je nadměrná vlhkost. Ta nejenom že ohrožuje vybavení, stěny a statiku celého domu, ale je příčinou mnoha zdravotních problémů. Jak je to možné? Vlhké prostředí je živnou půdou pro různé druhy plísní. Ty mohou napadat nábytek, podlahy, stěny a tak napáchat velké majetkové škody. Dlouhodobý pobyt v plesnivém prostředí je také velmi nebezpečný pro lidské zdraví. Zejména pro starší lidi, malé děti a osoby se slabší imunitou může být vdechování spórů plísně až smrtelné. Jak se bránit? Nadměrnou vlhkost je potřeba redukovat pomocí odvlhčovače vzduchu. Do místností s pokojovou teplotou použijte kondenzační odvlhčovač vzduchu do bytu, do sklepů či prostorů, kde může teplota klesnout pod nulu zase absorpční odvlhčovač. Uvidíte, že kvalita života se citelně zvýší a hlavně, můžete žít ve zdravém prostředí pro vás i vaši rodinu.

Publikováno: 22. 12. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: čistý vzduch doma