Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Investice do drahých kovů a diamantů: Víme, proč je jsou tak populární!

Máte volné finanční prostředky a obáváte se, že vás o ně postupně připraví inflace? Na nic nečekejte a investujte do něčeho, co si svou hodnotu uchová i v dobách ekonomické krize. Jednou z nejjistějších investic jsou již několik set let drahé kovy a drahokamy. Důvodů, proč se zaměřit právě na ně, je hned několik. A my vám je samozřejmě prozradíme.

Investice do drahých kovů

Zlato je populární od nepaměti. Vždy bylo symbolem bohatství a prosperity. Obklopovali se jím faraoni, králové a diktátoři. Jeho hodnota průběžně roste a neovlivňuje ji ekonomická ani politická situace. Momentální poptávka převyšuje nabídku téměř dvojnásobně a můžeme tedy očekávat, že ceny opět porostou. Investiční zlato je nejčastěji k mání v podobě slitků a zlatých mincí. Celkovou hodnotu ovšem neurčuje pouze množství drahého kovu, ale i konkrétní typ mince. Ty jsou vydávány v limitovaných sériích s vysokou estetickou hodnotou. Bývají na nich zobrazeny historické události nebo osobnosti. Neméně oblíbené je také stříbro, jehož zásoby velmi rychle dochází. Zlaté a stříbrné mince a slitky jsou nejen cenově dostupné, ale zároveň mobilní. Alternativou může být i platina nebo palladium, jejichž obliba roste společně se zlatem a stříbrem.

Investice do diamantů

Diamanty patří mezi nejjistější investice vůbec. Jejich stabilní úročení se pohybuje mezi 3 až 10 % a dobách krize může dosáhnout dokonce 30 %. Na jejich nákup lze uplatnit odpočet DPH a současné době do nich občané EU ukládají 7 % svých disponibilních prostředků. Investiční diamanty lze zasadit do některého z drahých kovů a vytvořit tak hodnotný a velmi originální dárek. Jednou z dalších výhod je také fakt, že žádný z drahých kovů o stejné hmotnosti jako diamant, se ani zdaleka nevyrovná jeho hodnotě. Investiční diamanty jsou jednoznačně správnou volbou pro všechny, kteří chtějí mít své jisté a to nejlépe vždy u sebe.