Investice do drahých kovů a diamantů: Víme, proč je jsou tak populární!

Investice do drahých kovů a diamantů: Víme, proč je jsou tak populární!

Máte volné finanční prostředky a obáváte se, že vás o ně postupně připraví inflace? Na nic nečekejte a investujte do něčeho, co si svou hodnotu uchová i v dobách ekonomické krize. Jednou z nejjistějších investic jsou již několik set let drahé kovy a drahokamy. Důvodů, proč se zaměřit právě na ně, je hned několik. A my vám je samozřejmě prozradíme.

Investice do drahých kovů

Zlato je populární od nepaměti. Vždy bylo symbolem bohatství a prosperity. Obklopovali se jím faraoni, králové a diktátoři. Jeho hodnota průběžně roste a neovlivňuje ji ekonomická ani politická situace. Momentální poptávka převyšuje nabídku téměř dvojnásobně a můžeme tedy očekávat, že ceny opět porostou. Investiční zlato je nejčastěji k mání v podobě slitků a zlatých mincí. Celkovou hodnotu ovšem neurčuje pouze množství drahého kovu, ale i konkrétní typ mince. Ty jsou vydávány v limitovaných sériích s vysokou estetickou hodnotou. Bývají na nich zobrazeny historické události nebo osobnosti. Neméně oblíbené je také stříbro, jehož zásoby velmi rychle dochází. Zlaté a stříbrné mince a slitky jsou nejen cenově dostupné, ale zároveň mobilní. Alternativou může být i platina nebo palladium, jejichž obliba roste společně se zlatem a stříbrem.

Investice do diamantů

Diamanty patří mezi nejjistější investice vůbec. Jejich stabilní úročení se pohybuje mezi 3 až 10 % a dobách krize může dosáhnout dokonce 30 %. Na jejich nákup lze uplatnit odpočet DPH a současné době do nich občané EU ukládají 7 % svých disponibilních prostředků. Investiční diamanty lze zasadit do některého z drahých kovů a vytvořit tak hodnotný a velmi originální dárek. Jednou z dalších výhod je také fakt, že žádný z drahých kovů o stejné hmotnosti jako diamant, se ani zdaleka nevyrovná jeho hodnotě. Investiční diamanty jsou jednoznačně správnou volbou pro všechny, kteří chtějí mít své jisté a to nejlépe vždy u sebe.