Dovolená v Turecku 2014 - vůně orientu a překrásné pláže na dosah ruky

Dovolená v Turecku 2014 - vůně orientu a překrásné pláže na dosah ruky

Konečně je to tady, blíží se toužebně očekávané léto a i vy si zřejmě dopřejete alespoň pár dní zasloužené dovolené. Ale kam to letos bude? Lákají vás hory, historická velkoměsta, nebo uvolněná atmosféra u přehrady? Pokud jste četli minulý článek, který jsme věnovali důvodům proč jet k moři, pravděpodobně máte o letošní dovolené jasno. Rok 2014 se ponese v duchu moře a všeho, co k němu patří. Jenomže opět se dostáváme na rozcestí a otázkou je, kterou z mnoha překrásných destinací zvolit... Náš tip pro dovolenou 2014 zní Turecko!

Muslimská, ale přesto bezpečná země

Turecko neboli Turecká republika patří mezi hrstku zemí, které jsou i navzdory drtivé většina muslimských obyvatel (cca 90 %) naprosto bezpečné. Důvod je prostý, v Turecku byl nastolen explicitně sekulární systém a náboženství nemá na politiku země žádný vliv. Turci si navíc uvědomují důležitost turismu pro hospodářství země a vítají turisty s otevřenou náručí. V Turecku se proto ničeho bát nemusíte a naopak budete nasávat orientální atmosféru plnými doušky.

Dovolená na sto způsobů

Proč je dovolená v Turecku tak populární? Protože nabízí pestrou směsici rozličných variant dovolené a je jen na vás, jestli ji strávíte na prosluněné pláži (turecké pláže patří k nejkrásnějším na světě), nebo ji pojmete v duchu studia bohaté turecké kultury. K těmto účelům doporučujeme desetimilionovou metropoli Istanbul. Město, které se rozkládá na dvou kontinentech, dá zabrat všem vašim smyslům, ale zanedlouho pochopíte, proč vedle sebe může existovat tolik rozličných kultur. Prohlídkou chrámů, muzeí a dalších historických památek můžete strávit třeba celý týden a stejně se seznámíte jen s jejich zlomkem. Většina turistů ale do Turecka míří kvůli výše zmíněným plážím. Turecké břehy omývají hned tři moře a vybrat vhodné přímořské letovisko proto není vůbec jednoduché. Luxusní hotely i útulné a cenově přijatelné penziony najdete na každém rohu a ať už si vyberte kterékoliv místo, své volby nebudete litovat. Shrnuto a podtrženo, Turecko letecky představuje možnost, jak se za dvě hodinky dostat do plně jiného světa a zapomenout na každodenní stres. Památky, moře a přátelští domorodci, to vše zde najdete pěkně pohromadě.

Publikováno: 31. 05. 2014

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená v Turecku | turecko 2014