Jak přežít dlouhé cestování letadlem

Jak přežít dlouhé cestování letadlem

Léto je stále ještě v plném proudu a s ním samozřejmě i doba cestování. Nejčastěji míříme někam k moři, stálicemi zůstávají destinace, kam se pohodlně dostaneme autem, jako je Chorvatsko, Itálie nebo Bulharsko. Na popularitě však nabývají i končiny poněkud vzdálenější, hitem posledních let se staly Spojené arabské emiráty, Maledivy či Dominikánská republika. Pokud se rozhodnete vyrazit objevovat krásu a kouzlo těchto míst i vy a než si začnete naplno užívat všeho, co nabízí, čeká vás dlouhá cesta letadlem. Jak mnohahodinový let "přežít" a jak se na něj připravit, aby vám utekl co nejrychleji? Přinášíme pár tipů.

Vybírejte

Vyberte si dobré sedadlo, nejlépe v uličce. Budete se moci pohodlně protáhnout, aniž byste rušili sousedy. Rovněž procházka na toaletu bude snazší. Bývá-li vám špatně nebo máte strach z létání, zvolte si místa vepředu, je zde větší klid a nižší turbulence. Oblíbená jsou i sedadla u nouzových východů nad křídly, kde je větší prostor pro nohy.

Teple se oblečte

I když cestujete za teplem, do letadla se pořádně oblečte, od věci nebude ani lehká přikrývka. Klimatizace dovede být pořádně nepříjemná, tak ať si nepřivodíte nepříjemné nachlazení, které vám celý pobyt v tropickém ráji pokazí.

Přivolejte si spánek

Ideální by bylo, pokud byste celý let mohli prospat. To se ale většině z nás bohužel nepoštěstí. Zkuste alespoň obalamutit mozek tím, že si na oči dáte masku a do uší špunty. Vyšlete mu tak signál, že je čas ke spánku. Vytvořit si nezapomeňte také potřebné pohodlí - přibalte si s sebou cestovní polštářek, který vás ušetří bolesti zad.

Zabavte se

Na cesty si sbalte něco, co vás spolehlivě zabaví. Vášnivého čtenáře potěší napínavá kniha, milovníkovi filmů nesmí chybět laptop plný jeho oblíbených komedií, thrillerů či seriálů a hudební fanoušek se neobejde bez hity nabité mp3. Všechno pohromadě můžete mít díky 16 GB MP3/MP4 přehrávači Orava MX-16G s 1,8´´ barevným displejem od společnosti Orava, který se snadno vejde do kapsy kalhot, do tašky či kabelky. Přehrávač podporuje různé formáty – AVI, MP3, WMA, JPG nebo TXT. Můžete si tak zde prohlížet fotky i videa, nechybí mu zabudované FM rádio ani funkce nahrávání či E-book, která potěší každého čtenáře. Baterie navíc vydrží v audio režimu sedm hodin na jedno nabití. Dlouhý let vám tak díky němu uteče, ani nebudete vědět jak.

Publikováno: 31. 08. 2017

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam