Dřevěná plovoucí podlaha - proč je tak populární?

Dřevěná plovoucí podlaha - proč je tak populární?

Dali jste se do rekonstrukce domácnosti a marně přemýšlíte nad výběrem vhodné podlahové krytiny? Už to, že jste bezhlavě nesáhli po prvním levnějším materiálů, ale naopak svou volbu důkladně zvažujete, je klíčem k úspěchu. Podlaha totiž patří mezi nejdůležitější interiérové prvky a její výběr výrazně ovlivní kvalitu bydlení. Pokud je jedním z vašich horkých kandidátů také dřevo, které v současné době zažívá obrovský boom, jste tady správně. Rozhodli jsme vám o něm říct pravdu. Pěkně natrvrdo a bez obalu, zkrátka neutrálně.

Dřevěná podlaha a její nevýhody

Začneme pěkně zostra, a to výčtem všech negativ. Odpůrce přírodních materiálů bohužel zklameme, dřevěné plovoucí podlahy jich totiž mají jen poskrovnu. Vzhledem k jejich savému charakteru se vyloženě nehodí do koupelny, kde je příliš vysoká relativní vlhkost a zádvěří, kde se často pohybujeme v botách od sněhu. Druhou a poslední nevýhodou je vyšší pořizovací cena, ovšem v závěru vám prozradíme, že lze narazit i na velmi levné dřevěné podlahy.

Poznejte výhody dřeva na vlastní kůži

Jedním z hlavních důvodů, proč se dřevěné podlahy dostaly opět do středu dění, je především exkluzivita. Dřevo, jakožto přírodní materiál, je mnohem přirozenější než umělé typy povrchů a už na první pohled vypadá opravdu luxusně. Prim ovšem hrají i jeho unikátní vlastnosti – dřevo dýchá a velmi dobře saje a velmi dobře tak poslouží jako indikátor vzdušné vlhkosti. Snadno díky němu zjistíme, zda doma nemáme příliš vlhko (ideální prostředí pro vznik plísní) nebo naopak sucho (riziko vzniku zánětů dýchacích cest). Moderní dřevěné podlahy zároveň netrpí kroucením a jsou maximálně rozměrové stálé, čímž se selá řada jiných materiálů chlubit nemůže. Navíc jsou odolné vůči poškrábání a lze je snadno opravit. Nenáročná je i pokládka, kterou zvládne téměř každý. Máte-li v plánu podlahové vytápění, ani v tomto případě se neprohloupíte. Dodržíte-li několik základních principů, jako je teplovodní typ podlahového výtápění a specifická dřevina (dub, ořech, hevea...), bude vám systém fungovat velmi dobře. Zmínili jsme vysokou cenu, ale i tu lze výrazně ovlivnit. Stačí oslovit přímého výrobce, který nabízí kvalitní, ale přesto levné podlahy. Pestrý sortiment za velmi příjemné ceny najdete i u Tišnovské dřevovýroby s.r.o., který si můžete prohlédnou na webu levnedrevenepodlahy.cz.