Na návštěvě u odborníka na barvy

Na návštěvě u odborníka na barvy

Čeká vás nátěr fasády? Chystáte se na renovaci plotu? A co interiér – neprospěla by mu také trocha barvy? Ať už jsou vaše plány jakékoliv, v žádném případě nepodceňujte výběr materiálu. Budete-li se na něm snažit ušetřit, nebudete s výsledkem spokojeni. Navštívili jsme internetový obchod společnosti H-COLOR s.r.o., která se již od roku 1996 specializuje na na dovoz špičkových barev nejen pro profesionály. Sortiment čítá fasádní a malířské nátěry, emaily na kov i dřevo, barvy na okna a lazury. Zaměřili jsme se na ty nejzajímavější produkty, které vám rádi představíme.

Natíráme fasádu

Významnou část sortimentu tvoří vysoce kvalitní německé fasádní barvy značky Herbol. V portfoliu produktů najdete tyto varianty: Herbol Mineralfarbe – vápenná fasádní barva, která se vyrábí ze speciálního zušlechtěného vápenného pojiva. Je prodyšná, bezrospouštědlová, lehce zpracovatelná a nachází uplatnění uvnitř i ve venkovních prostorách. Zajímavá je i poměrně dlouhá doba, po které dokáže odolávat plísním a houbám a to i bez přidání fungicidu. Herbol Herboxan – silikonová vodou ředitelná barva, která vysychá bez vnitřního pnutí. Nátěr se po zaschnutí matný a odolá proti povětrnostním vlivům. Zůstává dlouhodobě čistý a díky svým vlastnostem je předurčen pro minerální omítky, zateplovací systémy, umělé omítky, staré silikátové nátěry, zdivo i vápenec. Díky obsaženému zinekpyrithionu nátěr po dlouhou dobu odolá řasám a mechům. Herbol Herbosil – vodou ředitelná barva určená pro fasádní nátěry se chlubí extrémní prodyšností vodních par a garantuje perfektní ochranu proti vlhkosti. Velmi dobře přilne k minerálním podkladů, překryje hrubě stříkané a škrábané omítky a obsahuje zinekpyrithion, který nátěr chrání před řasami a mechy.

Natíráme a ošetřujeme dřevo

Ani v nabídce barev na dřevo nechybí špičkové produkty značky Herbol, ale za povšimnutí stojí také produktová řada základních barev Colorex. Colorex Utegrund – tato základní tixotropní barva na dřevo se vyznačuje velmi dobrým krytím a skvělou přídržností. Je vhodná pro nátěr nového dřeva, které bylo napuštěno pouze penetrací. Po zaschnutí na ni mohou být naneseny libovolné alkydové nebo akrylátové barvy. Colorex Norden – transparentní tenkovrstvá lazura je vodoodpudivá a chrání dřevo před vlhkostí i UV zářením. Je vhodná pro venkovní i vnitřní využití a můžete si vybrat mezi deseti základními odstíny, případně tónovat pomocí systému Colorex-MIX. Pro efektivní ochranu dřevěných konstrukcí, zahradního nábytku, podlah a dalších prvků jsou určeny oleje a vosky Scandiccare, mezi kterými nechybí ani speciální fasádní olej. Gelovitý materiál při nátěru nestéká ze štětce a výrazně sníží riziko tvorby trhlin. Dřevo po ošetření vynikne a je chráněno proti UV zářením. Vzhledem tixotropním vlastnostem se velmi jednoduše aplikují také nad hlavou a na střešním podbití.

Vyřešte problémy s korozí

Na zajímavé kousky jsme narazili i mezi barvami na kov. K ochraně před oxidací vám poslouží jednosložkový antikorozní nátěr Wilckens. Barvy Wilckens obsahují vysoké procento zinku (po zaschnutí je povrch tvořen zinkem z více jak 90 %), který podklad katodicky chrání. Po ošetření můžete aplikovat některou z vrchních barev Herbol a Colorex. Exkurzi ukončíme u neméně důležité části sortimentu. Akrylátové tmely značky Paint System s oblibou využívají také profesionální řemeslníci. Opět si můžete vybrat mezi mnoha produkty pro specifické využití a vždy se můžete spolehnout na prvotřídní kvalitu. A proč nakupovat právě u H-COLOR? Vysoce kvalitní produkty jdou ruku v ruce s příznivými cenami, na které prodejce poskytuje atraktivní slevy. Na kompletní sortiment produktů značky Colorex je momentálně prodloužená sleva ve výši 20 % a rozhodně nepřehlédněte ani „Podzimní fasádní slevu“ ve výši 10 % na vybrané fasádní barvy.

Publikováno: 24. 10. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: akrylátové tmely | colorex | fasádní barvy | herbol