Dřevo je nadčasový materiál s vysokou estetickou i funkční hodnotou

Dřevo je nadčasový materiál s vysokou estetickou i funkční hodnotou

Sledujete-li trendy v oblasti bydlení, patrně jste zaznamenali, že se v posledních letech mění až příliš často. Těm, kterým neustálé změny dělají dobře a zároveň neváhají pravidelně investovat nemalé částky, to samozřejmě nevadí. Ale co lidé, kteří preferují nadčasový vzhled a rádi by, aby jejich domov nebyl „out“ ani po letech? Patříte-li mezi zastánce klasiky i vy, vsaďte na dřevo!

Od podlahy po strop

Dřevo patří mezi materiály, které lidstvo využívá takřka od nepaměti a neudělá ostudu v žádném interiéru. Ze dřeva se vyrábí kde co – od malých dekorací až po nábytek a hlavní prvky jako je podlaha nebo obklady (Tip: Zde najdete kvalitní dřevěné obklady za skvělou cenu!). Dřevo je zkrátka stálice, na kterou nedáme dopustit. Porozhlédněte se kolem sebe – jistě najdete spoustu dřevěných prvků, které se podílí na harmonické atmosféře vašeho domova. V opačném případě to velmi rychle napravte. Společně se dřevem se do vašeho bytu či domu dostane i kus přírody. Velmi rychle zaznamenáte jeho pozitivní vliv na psychiku a budete se cítit mnohem lépe.

Proč mít doma dřevěný nábytek?

Dřevěný nábytek sice není tak levný jako nábytek z lamina či dřevotřísky, ale jde o investici, která se vám v průběhu času několikanásobně vrátí. Masiv (je-li kvalitně zpracován) vydrží v původním stavu i několik desítek let a vyžádá si jen drobné opravy, které zvládnete svépomocí. Navíc jde o zdravotně nezávadný materiál, který není napuštěn agresivními látkami.

Oblečte svůj dům do dřevěného hávu

Vynikající fyzikální vlastnosti dřeva lze pozorovat u dřevostaveb, které mají výrazně lepší mikroklima než klasické domy. A pokud se do dřevostavby v nejbližší době neplánujete přestěhovat, můžete si dřevem alespoň nechat obložit fasádu. Dřevěné obklady dokonale změní charakter vašeho domu a zvýší jeho estetickou hodnotu. Na drevomaterial.sk najdete prvotřídní důkladně prosušený smrkový tatranský profil na prodej.

Publikováno: 19. 09. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: tatranský profil