Hledání pokladů: Netradiční zábava, které propadá stále více lidí

Hledání pokladů: Netradiční zábava, které propadá stále více lidí

Také jste vždy snili o tom, že najdete ukrytý poklad, proslavíte se a zbohatnete? Někteří lidé se své vášně pro hledání dávno zapomenutých pokladů nevzdali a pravidelně vyráží na lov. Nedbají na pichlavé narážky okolí, protože ví své. Kdo jednou okusí dobrodružství, napětí a adrenalin, pravděpodobně se svými výpravami nikdy nepřestane. A pokud chcete zažít něco zbrusu nového a nepoznaného, přidejte se do rozšiřujících se řad českých lovců pokladů i vy. Nebudete potřebovat pirátskou mapu (i když by nebyla od věci) a vystačíte si s detektorem kovu. Tato šikovná pomůcka vás na přítomnost starodávných artefaktů spolehlivě upozorní. O hledání pokladů se sice nehovoří tak často jako o jiných outdoorových aktivitách, ale přesto se základna hledačů rok od roku rozšiřuje. Hobby se těší obrovské popularitě ve Velké Británii, kde se počet hrdých majitelů detektorů odhaduje na více než padesát tisíc.

Spíše než zlato najdete pozůstatky z bitev

Nečekejte, že najdete truhlu naditou zlatem. Čas od času sice někdo na takovýto drahocenný poklad narazí, ale drtivá většina vašich nálezů bude mít tak trochu jiný charakter. S trochou štěstí si domů odnesete nejrůznější pozůstatky z válek a bitev a dost možná i několik starých mincí a kovových drobností. Přesto si svůj nový koníček zamilujete a budete se mu věnovat kdykoliv to jen půjde. Euforické pocity, které se dostaví v momentě, když detektor kovu zapípá, jsou k nezaplacení... Vidina zbohatnutí by rozhodně neměla být vaší hlavní motivací – při hledání jde především o zábavu. detektor-kovu

Jak vybrat detektor kovu?

Vyzkoušíte to? V tom případě se poohlédněte po detektoru, jehož cena se pohybuje řádově v tisících až desítkách tisíc korun. V prvé řadě si ujasněte, co od přístroje čekáte. Začátečník si vystačí s levnějším detektorem a s přibývajícími zkušenostmi a znalostmi plynule přejde do kategorie detektorů vyšší třídy. Špičkové detektory kovu mají rozmanitější funkce a lze díky nim dosáhnout mnohem lepších výsledků. Největší výběr detektorů kovu najdete u českého prodejce Detektor Centrum Praha, který se na prodej a půjčování specializuje již od roku 1993. Odborníci nabízí nejlepší detektory kovu, které jsou v současné době k mání a rádi vám poradí s výběrem. Mimo jiné jde o výhradního distributora americké značky Fisher, která vyrábí detektory kovů od roku 1931 (nejstarší výrobce na světě). Další informace najdete na www.detektory.cz. Hledání pokladů zdar!

Publikováno: 16. 03. 2015

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam

Tagy: detektory kovů prodej | nejlevnější detektory kovů