Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Hydraulický zvedák, nejdůležitější pomocník každého mechanika

Sloupový hydraulický zvedák patří mezi základní vybavení každého pneuservisu. Bez něj by byl přístup ke spodním částem vozidla a podvozku nemožný a servisní práce neproveditelná. Mezi jeho největší výhody patří důmyslná konstrukce, díky které není zvedák náročný na údržbu a poradí si i s velmi těžkými automobily. Ideálním způsobem kotvení jsou takzvané chemické kotvy, které jsou zárukou vysoké stability a zárukou bezpečnosti. Mezi další důležité bezpečnostní prvky patří i nezávislé mechanické západky, které jsou součástí každého sloupu a speciální ventily v pístech. Ty dokáží regulovat nenadálý rychlý pokles tlaku.

Sloupové zvedáky se vyrábí v několika provedeních a to jako jednosloupový, dvousloupový a čtyřsloupový zvedák. Poslední zmíněný je k mání i jako čtyřsloupový parkovací zvedák.

Mezi nejžádanější typy hydralických zvedáků však dlouhodobě patří ty dvousloupcové zvedáky, které jsou cenově nejdostupnější a nabízí vysokou maximální hmotnost. Dají se využít o pro větší automobily (dodávky) a jsou mnohem skladnější než čtyřsloupové zvedáky. Bývají vybaveny elektromagneticky ovládanými bezpečnostními západkami a honosí se nosností minimálně 4 tun. Dvousloupcový zvedák zvedá vozidlo za zvedací body na prazích a je tak využitelný pro drtivou většinu servisních prací. Pro měření a seřizování geometrie se ovšem neobejdete bez čtyřsloupové varianty. Čtyřsloupové zvedáky bývají vybaveny otočnými disky a často i zařízením, které umožňuje přizvednutí přední části vozu. Nedostatek místa v dílně je možno řešit prostřednictvím čtyřsloupového parkovacího zvedáku, který umožňuje parkování dvou vozidel nad sebou.

Nejskladnější je ovšem jednosloupový zvedák, který lze napevno ukotvit do země, ale vyrábí se také v mobilní verzi. I tento typ zvedáku se chlubí vysokým zdvihem a přístupem k vozidlo a zároveň nezabírá ani zdaleka tolik místa, jako ostatní typy zvedáků.

Hledáte vysokou kvalitu za dostupnou cenu?

Všechny zmíněné varianty sloupových zvedáků nabízí golemtech.cz, který se prodejem profesionálního vybavení pro autoservisy zabývá již od roku 2002. O několik let se společnost, která nebyla vždy spokojena s kvalitou výrobků spokojena, vydala vlastní cestou a v současnosti nabízí vysoce kvalitní sloupcové zvedáky řady Golemtech. Ty jsou neustále zdokonalovány pomocí moderních technologií, čímž se jasně vymezují od české konkurence. Díky značné oblibě výrobků se firmě podařilo zachovat přístupnou cenu a navíc výrazně rozšířit nabídku služeb. Pro Golemtech prodejem vztah se zákazníkem teprve začíná a nabízí kompletní záruční a pozáruční servis.